Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MR+MRA vizsgálatra...

Koponya MR+MRA vizsgálatra hogyan készüljek fel? Kell valamire külön figyelni előtte és a vizsgálat alatt?

Figyelt kérdés
Pl.farmerben mehet? (a zipzár miatt)? nyilván minden mást leveszek magamról már előtte...
2010. okt. 4. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi fémes nem lehet rajtad, ha nő vagy kerüld a sminket mert tartalmazhat fém oxidokat ami rontja a képet


Ja és nagyon fontos, ha félsz a bezártságtól akkor valami enyhe nyugtatót érdemes bevenni, mert kb. fél órát bent kell majd feküdnöd a gépben mozdulatlanul.

2010. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amit elfelejtettem a fém testékszereket is mindenképpen ki kell venni mert égési sérülés alakulhat ki a környezetében
2010. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ok...köszi...nincs tetkóm,piercingem,sminkelést azt hallottam,meg a zipzárat,hát..majd próbálok pamut dolgokat felvenni,max.melegítő gatyában megyek:S remélem jól fogom bírni:)
2010. okt. 5. 10:41
 4/9 A kérdező kommentje:
remélem a farmert azért nem kell majd levennem....
2010. okt. 6. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:

én voltam és felülről se kell levenni semmit.. nekem van köldök piercingem kikellett volna venni de ott azt mondták ha gáz van szóljak..de nem volt semmi baj :D

a smink meg hülyeség szerintem..nekem sose mondták pedig nem egyszer voltam már.

2010. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem rég voltam koponya MR-en, FARMERNADRÁG VOLT RAJTAM ÉS NEM KELLETT LEVENNI. A hajcsatomat viszont igen. Felfeküdtem arra az ágyra, beletették a fejem valami "fejtartó szerűség"-be, ami azért volt, hogy ne nagyon tudjon a fejem mozogni. Tettek egy fülvédőt a fülemre, hogy ne legyen olyan hangos. Aztán behúzott az a gép, bent voltam kb. 20 percet és kész.

Azt mondták viszont előtte, hogy ha a felvételen nem lesznek jól láthatók a dolgok, akkor kontrasztanyagot fognak beadni, és ezért a vizsgálat előtt 1-2 órával ne egyek, nehogy hányingerem legyen. De nem volt erre szükség.

2010. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen..sokat segítettetek,mert nem voltam még soha...azt mondta a doki,hogy az MRA az agyamban lévő ereket viszgálja még külön,és ahoz adják a kontrasztanyagot....

hát remélem nem lesz semmi...

köszi szépen a segítséget:)

2010. okt. 6. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már kontraszt anyagos vizsgálatom....hát az nagyon sz*r:-(...mondták lehet egy kicsit rosszul leszek attól az anyagtól,de nem volt semmi gáz,csak egyszerűen rossz volt.Mikor beadták vénásan,érezni lehet ahogy végig megy a testen ,és szó szerint azt érzed hogy bepisiltél(én még kiabáltam is hogy elnézést de bepisiltem:-),pedig nem),és melegség fog el,mintha leverne a víz.
2010. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát.sajna valahogy ki kell bírnom...szerencsére csak 3 hetet kellett várnom az időpontomra,úgyhogy már várom is,hogy túl legyek rajta:)
2010. okt. 7. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!