Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt olyan eü dolgozó aki az...

Volt olyan eü dolgozó aki az első hullámokban nem kapta el a covidot?

Figyelt kérdés
Mert ez viszont olyan hihetetlennek tudom be.

2023. febr. 16. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha influenzajárvány van, akkor sem mindenki kapja el. Mi ebben a hihetetlen?
2023. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A covid kicsit más, mint az influenza
2023. febr. 16. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkoriban mindenki beöltözve, folyamatosan fertőtlenítve, zsiliprendszerben dolgozott, egyből minden ment a mosodába.

Miután kezdte mindenki letojni a dolgot és letolt maszkban bóklászott a covid osztályon kezdődtek a tömegesebb dolgozói megbetegedések.

2023. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

#3-al értek egyet. AZ eü dolgozó pontosan tudja, mire és hogyan kell vigyázni. Hogyan kell felvenni, hordani, levenni a maszkot, hogyan és mivel kell kezet mosni. Szerintem így is sokan elkapták, de valóban, volt egy lelazulós időszak, amikor lényegesen többen. VISZONT! Akkorra már az eü-ek oltottak voltak, így kevesebb volt közöttük a haláleset.

Én személy szerint ki voltam akadva, amikor a MOK kiírt egy posztot FB-ra, hogy önkéntes segítőket várnak a kórházakban. A posztot úgy írták ki, hogy bárkit, nem eü-t is várnak. Akkoriban a lakosság átoltottsága még nagyon alacson volt, mert aki segíteni tudott volna, az még nem jutott hozzá. Ezt a posztot máig nem értem. Behívunk segíteni valakit, megtanítjuk, hogyan használja a védőfelszerelést, de azért nem elvárható, hogy konkrétan az életét kockáztassa. Ez volt a "csináljunk még több pácienst!" mozgalom... :-( Agyamentek néha... Reméljük, túl vagyunk rajta végre...

2023. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam el, pedig mellettem minden munkatársam elkapta már. Sőt utána is volt már jó pár tesztem és mind negatív.
2023. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenki kapja el a vírusokat, vannak olyan emberek, akik egy bizonyos kórokozóra alapjáraton immunisak. Az ebolát sem mindenki kapja el valamiért.

A vírusok a természetes szelekció motorjai (itt az oltásellenesek bologatnak), ugyanakkor aki az egyik vírusra immunis, az a másikra nem, Senki nem tudja, melyikre immunis, es ez az alap immunitás ritka tulajdonság (Itt az oltáspártiak bólogathatnak), plusz szerintem a covid19 eredete nem tisztázott (itt mindketten bólogathatnak)

Nos, gyakoriság szerint növekvő sorrendben a covid19 esetében:

- legritkább, ha valaki immunis (1% alatt)

- ha valaki belehal (3%)

- ha valaki súlyos tünetes (10% alatt)

- ha valaki tünetmentes (30%)

- ha valaki enhye tünetes (60% körül)

Ezek alapján az emberek 90%-a gondolhatja, hogy nem kapta el, de valójában csak 1% immunis. A többiek elkapták, csak nem volt tünetük (így valószínűleg tartós immunitásuk sem), vagy enyhe tünetekkel nem teszteltek, ahol nem volt kötelező.

Valószínűtlennek tartom, hogy 1%-ná több ember ne kapta volna el. A világtól elzárt populációkba talán még nem jutott be a vírus, de ez is idő kerdése. Sosem tudjuk meg.

2023. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen volt aki nem kapta el mert az ótással terjedt a többi hullámban
2023. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én:)
márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!