Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hollandiában milyen kórházi/eg...

Hollandiában milyen kórházi/egészségügyi ellátásra lehet számítani (munkavállalóként)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban költözök Hollandiába, munkavállalás céljával, a tervek szerint hosszú távra. Ez egy hivatalos munka, fizetik az egészségbiztosítást stb.


Valószínűleg van egy betegségem, mely kimondottan nem súlyos, viszont hosszú távon káros, javasolt a beavatkozás. Sajnos ez a napokban jött elő és még a héten költözni kell, így itthon már nem tudok orvoshoz fordulni.


Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek volt már szerencséje a holland egészségüggyel? Érdekelne, hasonlóan működhet-e, mint idehaza? Angolul jól beszélek, elég lehet? Tudom, hogy idehaza gyalázatos az egészségügy, ezzel próbálom magam nyugtatni, hogy kint jobb lehet, de valóban? Esetleg ha munkaközvetítővel jutok ki és még a munkaviszony elején kórházba kerülök, ők ezt hogy tolerálhatják ( lehet nekem ebből bajom?)?


Bocsi a sok kérdés miatt, csak kicsit kétségbe vagyok esve, mert fontos lenne számomra a kijutás, visszamondani már nem igazán tudom, nem is szeretném, de emellett az egészségem is próbálom szem előtt tartani.

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2023. febr. 22. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Pocsékra, hosszú várólistákkal.
2023. febr. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Esetleg ha munkaközvetítővel jutok ki és még a munkaviszony elején kórházba kerülök, ők ezt hogy tolerálhatják ( lehet nekem ebből bajom?)?"


Nem szórakoznak, kirúgnak és kész.


"Tudom, hogy idehaza gyalázatos az egészségügy"


Szorozd meg az itthoni várólistát 3-mal és megkapod a holland egészségügy helyzetét. Sokan elkönyvelik hogy nyugaton milyen jó, elmondom hogy Norvégiában, Svájcban és Németországban jó, Hollandiában, USA-ban okádék.

2023. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Családtagom él kint Hollandiában közel 7 éve.


Nem igazán olyan az egészségügy (TBre értve) mint itt. Picit szigorúbbak és komolyabbak vérvételekkel, holter használattal meg ilyenek. Csak erre panaszkodott a családtagom hogy nagyon krízis helyzetben alkalmazzák őket.


De amúgy milliószor jobb mint itthon. Az előzők nemtom miért írnak baromságot.


Nincs brutális várólista, max amekkora normális nyugati országban lehet.


Nagyon fejlett egészségügyi rendszerük van, sok olyan gyógyszer van ott kint amit itt nem lehet kapni ezt lehet érteni új tesztelt gyógyszerekre, önálló, teljes jogalapú gyógyszerekre (és nem generikumokra mint amit itt osztanak szutymalékot a magyaroknak) - ezt a háziorvosom is mondta neki hogy inkább maradjon kint, mert itthon nincs gyógyszer az ő betegségére, és sokkal jobb fekvőbeteg ellátást kapna mint itthon.


Én már voltam itthon fekvőállományban. Gusztustalan, hamu és sz*r. De szerint már nincs is. Ha meg van akkor már valószínűleg a wc-t is dugulva hagyják annyira nincs pénz.


Biztos a német is jó meg a francia meg mittomén, a dán egészségügyről is jókat hallottam még.


De Hollandia az csúcs ahogy német, dán, svéd meg ilyenek.


És tényleg nem értem miért hordják le ennyien hollandiát. Valószínűleg nincs tapasztalatuk vagy valami rosszat olvastak hallottak valamiről valakiktől.


Családtagom informatikusként banknál dolgozik kint, 1 évre elment betegszabira az "üzemorvos" kiírta úgy hogy a fizetése 80%-át megkapta minden hónapban. És az nem volt kis pénz. Ha jól tudom már állampolgársága is van egyébként.


Gondolom ha hentes vagy vagy csak turista akkor valóban hosszú sor áll előtted, vagy ha nem vagy állampolgár.


USA-ban valóban fos. Ott utcára kerülsz már attól ha téged elütnek akkora számlát írnak ki neked. De ez sem annyira igaz mert sok munkáltató már ad egészségügyi biztosítást ott.


Tehát ha van jó melód USA ban akkor mehetsz a legdrágább Invisalign-ra is akár.

2023. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!