Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Röntgen kimutatja a bordaporci...

Röntgen kimutatja a bordaporci daganatot? Pl. chondroma

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 14:34
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem és ez alapján nem is diagnosztizálják. Az elsődleges vizsgálathoz viszont hozzátartozik, és a differenciál diagnosztika miatt is szükséges, pl. bordatörést is ki kell zárni.
2023. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Nekem 10 éve van egy dudor a 2. bordámon,ami panaszokat okoz az utóbbi időbe. A háziorvos kért egy röntgenfelvételt róla,csak a jobb oldali bordáról,hogy van-e kóros csontszerkezeti elváltozás.

Viszont decemberben voltam mellkas röntgenen,ott nem mondták,hogy baj lenne,habár az is igaz,hogy az éves kontrollon voltam asztma és emfizéma miatt,nem ezt nézték.

Látták volna decemberbe vajon,ha valami elváltozás van?

2023. febr. 23. 09:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!