Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaptál mostanában MR vizsgálat...

Kaptál mostanában MR vizsgálatra időpontot Budapesten? Mikor kértél és melyik hónapra kaptál? Melyik kerületben? Várólista hosszára vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Direktben nem tudok felhívni rendelőt, ahol ezt megmondanák.

2023. febr. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed (60-180), csináltasd magánban.


Ha nagyon sürgős, akkor egy héten belül megcsinálják az államiban, de egyébként 4-6-8 hónapról beszélünk.

2023. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nagyon kevés a gép az országban (erre nincs pénz!), ráadásul gyakran kell javítani őket, és sok esetben a betegek is hátráltatják a folyamatot (nem veszik ki a piercinget előre, és már borul az egész nap, vagy többször is pánikba esik a vizsgálat alatt, és akkor megint csúszik az egész).
2023. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
MR-rel az a baj általában, hogy egy vizsgálat főleg, ha kontrasztanyagos, akkor eltarthat akár 40-50 percig is. És akkor van az amit előttem írt valaki, hogy pl. egy fém, pénz érme ott marad valahol, esetleg alsóneműn és akkor ismételhető a vizsgálat, vagy belemozdul, mert azért már 25 perce ott fekszik és nem mozoghat, van aki nem bírja, akkor újra megint, szóval bonyolult. A várólista nem sürgős TB esetén minimum 4 hónap, erre kell számítani.
2023. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 30-48 ezer forint közötti árat láttam.


#3 mitől függ, hogy kontrasztanyagos felvételre van szükség vagy anélkülire?


Egy helyi önkormányzati MR központban júniusi időpontot mondtak elsőnek.

2023. febr. 27. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mire, plusz vannak egyéb költségek is (nem csak az, hogy mikorra legyen leletezve)!


Az, hogy kell-e kontrasztanyag, nem számít, ők tudják, ne ezzel foglalkozz.


Ypszilon1980 válaszához annyit hozzátennék, hogy éppen ezért történik szakaszolva a folyamat, hogy ne kelljen az egészet kidobni.


A júniusi időpont teljesen korrekt.

2023. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És arra is készülj, hogy esetleg májusban felhívnak, hogy bocs, át kellett tenni az időpontot júliusra, augusztusra stb. Borzalom az egész, nem így kellene működni ennek.
2023. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
#5: Végül is igen, bár eleve külön szekvenciák vannak, azokat nem is lehet egyszerre lehúzni. Kontrasztanyagos akkor kell pl. ha tumor a kérdés, gyulladás kérdésnél, de akár vizsgálat közben is kiderülhet, hogy kell, illetve ha a beutaló orvos eleve úgy kéri.
2023. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár nem pont mostani, de tájékoztatásként leírom. '21 októberében voltam neurológusnál, '22 április 14-ére kaptam az időpontot MRI-re. A vizsgálat kontrasztanyag nélküli volt, kb 28-29 percet vett igénybe. A lelet utána 4 munkanapon belül felkerült az EESZT-be.
2023. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
#8:Ez reális lehet.
2023. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a sok hasznos választ, jó emberek jöttek itt össze :)
2023. febr. 28. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!