Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az alvási apnoé a tünete...

Az alvási apnoé a tünete lehet az akadozott légzés?

Figyelt kérdés

A párom ,főleg reggeli orákban alvás közben amikor fújja ki a levegőt ,akkor akadozva fújja mint hogyha valami akasztaná az útját …(vagy nem is tudom hogy magyarazzam). Beszív egy nagy levegőt ,kifujj ecy kicsit majd megáll . majd megint fúj egy kicsit majd megint megáll és ez hallatszik hogy nagyon küszködik azzal hogy kipréselje a levegőt. Már kért beutalót az orvoshoz viszont egy hónapot kell várni az apnoé tesztre.

Kíváncsi vagyok hogy mire számíthatunk illetve hogy hogyan kezelik stb.

Az internet nagyon megijesztett mert azt írta hogy azoknak akiknek alvási apnoé ja van az átlag életkor felére csökken mivel szív és tüdő problémák lehetnek.

Viszont hogyha most kiderül hogy tényleg apnoé áll a dolog mögött akkor idővel tényleg lehetnek szívproblémái ? Ha már kezelik akkor is?

Amugy 33 eves



2023. márc. 2. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez eléggé apnoé gyanús igen. Horkol is? Fel szokott riadni elakadó lélegzetre? Bár ez inkább az obstruktív fajtájának tűnik. Nekem is van apnoém de én felriadok rá hogy nem veszek levegőt. Valóban ront az életminőségen, nyilván hosszú távon és kezeletlenül, illetve rendszeres előfordulás esetén.
2023. márc. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy lehetséges tünet.
2023. márc. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nalam is elofurult mar amugy h felriadtam h nem kapok levegot.azt hittem almodom de lehet h akkor valosag volt
2023. márc. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!