Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha menstruálok tényleg nem...

Ha menstruálok tényleg nem adhatok vért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
De, adhatsz.
2010. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy van ilyen összefüggés, még sosem hallottam. A vérveszteség menstruációkor elenyésző, fél deciliter körüli, nem számottevő, egy sima vérvételnél ennél többet vesznek le. A véredásnál 4,5 deciliter vért vesznek le. Nem gondolnám, hogy problémát jelent a menzesz, ha az lenne, akkor fel lenne tüntetve a véradós tájákozatókban.
2010. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nőknek éppen ezért 3 havonta lehet menni vért adni. Még régebben mondta ezt egy biológia tanárnőm aki már sokszor adott vért.
2010. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megmondod, akkor nem adhatsz, ha titkolod akkor igen :D Amúgy nagyobb a rosszullét esélye, de más oka, nincs annak, hogy ne adhass.
2010. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Én is úgy tudom, hogy nem ajánlott.
2010. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Adtam vért egy csomószor már, előtte ki kell tölteni egy kérdőívet, hogy kiszűrjék, ki nem adhat vért (terhes, nemrég műtött, kockázatos szexuális szokásokkal rendelkező, stb.), és higgyétek el, NINCS a kérdőíven olyan pont, hogy jelenleg menstruálsz-e. Úgyhogy nem kizáró ok.
2010. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
48%
Ma voltam vért adni (hozzá teszem reggel megjött a menziszem)...annak ellenére, hogy menstruálok adtam vért. Ez egyálltalán nem volt jó ötlet. Nagyon rosszul lettem, majdnem elvesztettem az eszméletem, zsibbadtak a végtagjaim, hánytam. Egyáltalán nem volt kellemes élmény. És mindez azért mert azt hittem a menstruáció elején még nem lesz probléma, valamint mert figyelmen kívül hagytam a kérdőíven a következő pontot: Menstruál-e jelenleg? én a nemet karikáztam és bíztam benne, hogy nem lesz semmi gond. Tehát szeretném leszögezni, hogy szerepel a kérdőíven olyan kérdés hogy menstruál-e most, és nem éri meg játszani, csak az igazat szabad bekarikázni. én tanultam ebből és nem szeretném ha mások is elkövetnék ezt a hibát! Tisztelettel : Augusztus
2011. ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez valami új dolog. Én 2009 júliusában adtam vért utoljára, mivel ezután várandós lettem, azóta pedig szoptatok. Akkor még nem kérdeztek ilyet.
2011. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!