Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikrobiom vizsgálati véleménye...

Mikrobiom vizsgálati véleményekre vagyok kíváncsi. Érdemes elvégeztetni?

Figyelt kérdés

Jelenleg PCOS, inzulinrezisztencia és számtalan ételintolerancia miatt diétázom.. de hiába valamitől még mindig ekcémás vagyok.

(Orvosnál, dietetikusnál voltam, érdemben már nem tudnak segíteni.)



2023. márc. 11. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek! A mikrobiom genomikai módszerekkel történő objektiv vizsgálata segithet azonositani azokat a bélben levő , immunreakciókat kiváltó faktorokat, amelyek hozzájárulhatnak a személyre szabott kezelési stratégia megválasztásához. A speciális széklet genomikai teszt(SGT) a bélforát alkotó törzsek és fajok pontos genetikai azonositása révén meghatározza a sokszinűség változását, illetve azonositani tudja bizonyos bélbaktériumok túlnövekedését. A diagnózis alapján lehet javaslatot tenni az életmód megváltoztatására, amely révén egészséges irányba terelhetőek a kedvezőtlen változások.
2023. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mj2 válasza:
Hi, Én voltam. 170KFT a vizsgálat és elemzés. Utána adnak szereket 150-250Kft értékben. Nekem és a feleségemnél az égvilágon semmi eredmény nem volt, hiáb szedtünk be mindent és követtük az útmutatást. Magyarul pénzkidobás. Szóval ha nincs súlyos bajod, akkor felejtsd el, mert semmire nem mész vele. Minden ilyen cég a szegedi laborban készítteti a mikrobiom vizsgálatpt és mikor felhívtam őket és review-t (ügyféltapasztalatot)kértem azt mondták, hogy az nincs, de az úgy is mind átverés. Hát nekem inkább ez az egész tűnik átverésnek..... Ja, a csúcs az volt, hogy kitalálták, hogy inzulinrezisztenciám is van. Megcsináltattam az ötpontos vizsgálatot és arra is azt mondták, hogy igen, ez az. Ez már úgy gyanús volt, elmentem endokrinológushoz az öt pontos vizsgálati eredménnyel és kinevetett, azt mondta, semmi bajom. Ezzel kb. csak megerősítette az egész mikrobiom humbugról alkotott véleményemet.
dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!