Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Medicover a cègemnek telefonon...

Medicover a cègemnek telefonon keresztül adhat ki bármilyen információt velem kapcsolatban? Pl hogy tènyleg van-e X napra időpontom, vagy voltam-e kivizsgáláson?

Figyelt kérdés
Lidlis vagyok ès a cèg által a Medicovernèl van egy alapcsomagom. Így egyes vizsgálatokèrt nem kell fizetnem. Viszont ha az időpont előtt 3 nappal lemondom, akkor borsos árat fizettetnek meg velem.
2023. márc. 14. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Lidl és a Medicover között kell, hogy legyen egy elszámolás, ami az elvégzett szolgáltatásokat tartalmazza. Szerintem ebben ezek az adatok szerepelhetnek. Biztosan aláírtál valamilyen adatkezelési hozzájárulásokat, azokban benne van, hogy ki milyen adatot kezel és továbbíthat harmadik félnek.
2023. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy a cég fizeti a számlát, logikusan van róla elszámolás, hogy ki volt ott és ki nem, nyilván nem bemondásra fizetnek.
2023. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A cég mivel szerződő fél, tud rólad minden adatot és azt is, hogy ki milyen szerződés szegést követ el, feltételekben benne van, hogy kinek milyen módon kell fizetnie, mennyit, stb. Nem igazán értem, hogy most mi a pontos kérdés. Ha te egyeztetsz le a Medicoverrel egy vizsgálatot ezen szerződés fejében és nem tartod be a határidőt, ami fizetési kötelezettséggel jár, akkor neked kell majd fizetned ezért.
2023. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tudni kellene milyen szerződés, kivel van kötve, nem-e csoportos biztosítás pl.
2023. márc. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem volt semmilyen szerződès amit alàírtam volna ezzel kapcsolatban valaha is. Egyszerűen csak jár ez a szolgáltatás vagy minek nevezzem. Arról sem tudok hogy az alapcsomagba mi tartozik bele ingyenesen, mindig úgy èrdeklődöm meg telefonon.

Az èrdekelne hogyha a cègem felhívja a Medicovert ès azt kèrdezi tőlük hogy van-e mára bármilyen vizsgálatra időpontom

vagy voltam-e, akkor ezt az információt kiadhatják-e? Elvègre telefonon sztem mindenki azt mond amit akar. A házi orvos sem adhat ki rólad infót, mivel köti a titok tartás. Vagy ez nem így van?

2023. márc. 14. 07:33
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem adhat ki semmilyen infót ilyen helyzetben. Nem tudom milyen szerződés, de neked ezt nem kell aláírni, beléptél ebbe, mint biztosított véleményem szerint és ennyi, a szerződőnek csak tájékoztatási joga van feléd, hogy van ilyen lehetőséged, rendszerint alapvetően a szerződésben nem is név szerint van meg minden munkavállaló, hanem egy csoportként vagy benne. Az más kérdés, hogy az esetleges plusz költségeket meg kell osztani,illetve ha fizetős szolgáltatást mondasz le, akkor az már teljesen a te költséged. Csak annyi a kérdés, hogy ezt nem lehet így eldönteni, neked kell legyen erről egy tájékoztatód, hogy ilyenkor mi az eljárás. Pl. te hogy jutsz el a Medicoverbe? Te jelentkezel oda vagy a cég szervezi, a cég hogy jelenti le, stb.
2023. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Èn felhívom a Medicovert, elmondom mi bajom van, ès hogy ingyenes vizsgálatot szeretnèk kèrni. Ők pedig elmondjàk milyen vizsgálatra tudnak időpontot adni. Csak ennyi.
2023. márc. 14. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!