Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nutcracker szindrómám van, a...

Nutcracker szindrómám van, a bal vesevénám a "felső mesenterialis artéria" által van összenyomva. Sajnos mivel varikokelém is volt, herevisszér, a radiológusok embolizálták a bal herevénám. Azóta nagyon fáj a bal vesém és a szívem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van pár opció amit nem akarok megpróbálni: Külső/belső sztent. Bal vesevéna transzpozíció. Ezeknek nagyon nagy a sikertelenségi rátája, plusz hemokromatózisom van ami embólia hajlamot okoz. A sztent és a véna transpozíció ki van zárva! Túl sok nem sikerül ezekből. Veszélyes.


Két dologgal próbálkoznék: A bal vesevéna bypassa, egy plusz érrel összekötni a bal vesevénát a fő véna-cavával, így a vér el tudna folyni onnan. Ha ez nem sikerül, még maradna egy hybrid autotranszplantációra lehetőség, amikor a bal vesém a bal csípőbe rakják. Azért hybrid mert a hagyományos autotranszplantációnál átteszik a bal vesét a jobb csípőbe, de ott új lyukat vágnak a húgyhólyagba, amit a hybrid módszer elkerül, ott marad a bal oldal és csak lerövidítik a húgyvezetéket, nem csatlakoztatják új helyre a húgyhólyagra, kvázi a hybrid módszerrel békén hagyják a húgyhólyagot, kissebb a lehetőség a hibára.


Rengeteget kutattam, ez a két lehetőség amit meg mernék próbálni.


Kérlek segítsetek laparoszkópos érsebésszel beszélni. Valaki aki segítene infókkal.


A csoportban rengeteg emberrel beszéltem, van egy lány akinek véna transzpozíció után, mivel nem sikerült kivették a veséjét.


Nagyon rossz gondolataim vannak, egész nap az jár a fejemben hogy befejezem az életet, de lehet sikerülne a műtét.


Egy műtétet akarok és hogy sikerüljön, nem akarok szenvedni. A bypass lenne a legkevésbé megterhelő, laparoszkóppal elvégezhető, Talán a lábamból vehetnének ki hozzá eret vagy felhasználhatnák az embolizált bal herevénámat, bár az már nekrotizált, lehet azt már nem tudnák használni.


Itt egy csoport linkje és a kép linkje, hogyan fest a bypass maga.


[link]


[link]



#laparoszkópia #érsebészet #nutcracker syndrome #diótörő szindróma #bal vese véna #vena cava
2023. márc. 19. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de ennek a kérdésnek mi értelme?

Szerinted abból, amit itt leírtál, egy átlag ember mennyit ért?

Egyáltslán mi a kérdés? Miért gondolod, hogy itt bárkinek is van egy érsebész pajtija, akivel összehoz neked egy randit?

2023. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szoktak orvosok is válazolni, hátha valaki tud plusz információt. Csak az angol csoportban tudok erről kérdezni, de ott borzalmas dolgokat mondanak a betegek. Szinte minden procedúrával többen elbuktak és elvesztették a veséjüket. Félek. Magyarokkal is beszélni szeretnék de nincs ilyen magyar csoport. Amúgy egyszerű, google-be beírod hogy nutcracker syndrome, képek és látható hogy mi a baj. Sajnos nekem embolizálva lett a bal herevénám szóval nagyon nagy bajban vagyok. Nem tudom eldönteni mit tegyek, félek.
2023. márc. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!