Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Svájcban és más országokban...

Svájcban és más országokban az embereken végrehajtott eutanáziáért fizetni kell? Ha igen, kinek?

Figyelt kérdés

Pl ha nagyon beteg vagyok és más eutanáziát akarok, akkor azért fizetni kell vagy valami? Vagy csak úgy ellátnak?

És ha nincs egyéb bajom, csak mentálisan vagyok rosszul akkor nem kaphatok ilyen ellátást? Csak a halálos/nagyon beteg emberek?

Félreértés ne essék nem áll szándékomban semmiféle öngyilkosság végrehajtása, csak szóbakerült a téma és ezekre nem találtam választ, de érdekelne.

Előre is köszi a válaszokat!



2023. márc. 27. 16:24
 1/4 Strawman Argument h8er válasza:
100%
Igen fizetni kell (10 valahány ezer svájci frankot) az ügyek intéséért (temetés, orvosi vizsgálat stb.). Ráadásul igazolnia kell az adott illetönek, hogy régóta fennáll az öngyilkossági szándék, aktuális dokumentumokkal, ha mondjuk utoljára több mint féléve nem volt pszichátriai vizsgálaton, akkor nem fogják elfogadni a kérelmét.
2023. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)) gondoltam hogy nem csak úgy odamész és ennyi, ezekre viszont nem találtam választ
2023. márc. 31. 18:57
 3/4 Strawman Argument h8er válasza:
Nincs mit. Volt egy nagyon rossz időszakom, akkor vettem fel a kapcsolatot egy svájci szervezettel, aki ezzel foglalkozik.
2023. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azta, akkor örülök hogy csak volt, és végül rendbejöttek a dolgok
2023. ápr. 1. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!