Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan győzzem le a félelmem...

Hogyan győzzem le a félelmem a fovorvossal szembe?

Figyelt kérdés

Mivel tudnám ezt legyőzni?Egyszerűen nem merek elmenni.Altatátos draga meg mar volt kèt altatàsom nincs jò hatàssal ràm...Rettenetes fèlek a fogorvostòl. 3 fogam kellene hùzni ebből 1 fenn bal oldalt beletört bölcsességfog.

Félek nem lehet csak vàgàssal. Pànikbeteg is vagyok ès félek bepanikolok az injekciò hatasatòl. Valamint mivel fenn van hogy kilyukad az arcüreg.



2023. márc. 30. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Keress olyan fogorvost akiben megbízol. Nekem is ez volt de csak rossz fogorvosokhoz jártam. A mostaniban megbízok nem tudnék félni tőle.
2023. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menjél szedálós fogászatra. Az altatás komolyabb és drágább dolog, de olyan is van.
2023. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Attòl is tartok sajnos😥
2023. márc. 30. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát és az nem opció, hogy ottmaradjanak azok a fogak?
2023. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem rossz àllapotban vannak...
2023. márc. 30. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Tavaly fél éven keresztül jártam fogorvoshoz 3db fog miatt, én is rettegtem és pánikbeteg is vagyok.

Mindig bevettem előtte egy Frontint, mivel csak ilyen necces szituációk előtt szedtem így kicsit lenyugtatott és túléltem a beavatkozásokat. :)


Plusz tényleg nem árt, ha megbízol a fogorvosodban. :)

2023. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor menj el úgy, hogy félsz! :)

Nincs az leírva sehol, hogy nem tehetsz meg olyan dolgokat, amiket meg akarsz tenni, ám közben félsz.

A szedálást próbáld ki, és írd meg ide, milyen volt, illetve hogy hol találtad meg a szolgáltatást!

2023. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Frontin vált be, mint az egyik felettem szólónak. + előre megbeszélem az orvossal a beavatkozás részleteit.

4 orvossal konzultáltam hogy kiválasszam azt, akiben leginkább bízok.

Azt is jó tudni melyik napszakban vagy hajlamosabb a pánikra. Én például bármilyen beavatkozást jobban viselek a reggeli órákban, amikor nem izgulok előtte egy teljes napot, így ezt figyelembe vettük az időpont választásnál. Ugyanígy figyeltünk a ciklusomra is, mert nőként a hormonális változások is befolyásolják a pánikhajlamot.


Beszéld meg előre az orvossal hogy mi segít: ha néha megáll fél percre, vagy ha bedugod a zenét a füledbe, vagy ha mindig mondja mit csinál... Stb.

Nekem pl. az a jó, ha becsukhatom a szemem és kb nem tudom mi folyik a számban, csak akkor szóljon ha valami kellemetlenség következhet.

2023. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!