Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rozsdás szögbe léptem péntek...

Rozsdás szögbe léptem péntek este, de az orvos nem adott tetanuszt?

Figyelt kérdés

Kicsit mélyebb karcolás. Az ügyeleten az orvos nem adott tetanuszt. Majd hétfőn konzultáljak a háziorvossal azt mondták.


Tényleg nem kell ennyire komolyan venni a dolgot?



2023. ápr. 1. 04:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Karcolással elmentél ügyeletre?
2023. ápr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A karcolás semmi. Gyakran vágom meg magam lemezzel, sorjával, stb és sosem volt belőle gond
2023. ápr. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor helyesbítve vágás.

Elég hosszasan vérzet a seb.


Igazából nem maga a vágás miatt aggódom, teszek rá egy kis betadint és kész, hanem a későbbi vérmérgezés miatt.

Kis gyerekként kaptam oltást. Talán már esedékes lenne az ismétlő.

2023. ápr. 1. 06:24
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


14. oldaltól kezdve látod az ajánlást, ha mégis igaznak tartod magadra nézve, menj el orvoshoz ismét.

2023. ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a szög parasztudvarból származó, lótrágyával szennyezett porból került ki, akkor kellett volna tetanusz. Rozsda jó a vérszegénység ellen. Mivel vérzett, ezért a vér kimosott mindent, ami belé kerülhetett a bőrbe, szövetekbe.
2023. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!