Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ha Miskolcon a mentő...

Normális ha Miskolcon a mentő másfél óra alatt se ér ki?

Figyelt kérdés

Pszichiátriai gondozott vagyok. Kevert szorongásos és depresziós zavarral. Nyugtatókat és antidepreszánst szedek. Az utóbbi 2 hétben az étvágyam nagyon lecsökkent. Szinte nem ettem és a mindennapi teendőim közben megszédültem, de az étel gondolatától is hányingerem volt. Ezért az antidepreszánsomat lecserélte a doki egy másikra és egyből nagy dózist írt.


Egyik este bevettem a gyógyszert. Másnap arra lettem figyelmes, hogy fázok. Felálltam, elmentem wc-re és ha álltam állandóan ásítoztam és minden ásítás után hányingerem lett. Amikor mostam a kezem, a tükörben ki volt tágulva a pupillám. Lefeküdtem. Fáradt voltam, húzott az ágy, a kitágult pupilla miatt fájt a szemem és fekve nem ásítoztam, nem volt hányingerem.


Szerencsére barátoméknál aludtam. 2 takarót húztam magamra és reszkettem. Suttogva szúltam barátomnak, hogy baj van. Nem bírtam hangosabban beszélni. Ezután már egy roham kapott el. Folyt a könnyem, levegőért kapkodtam, rángatóztam, a kézfejemen hideget éreztem mintha a fagyasztóba lenne és a végtagjaim fokozatosan egyre jobban zsibbadtak és terjedt a zsibbadás.


30 perc után hívták a mentőt. Ellenőrizték a gyógyszer mellékhatásait ami 1000-ből 1-nél előfordul. Minden mellékhatás kijött.


A lábaim térdig elzsibbadtak, a karjaim könyékig. Nem bírtam mozgatni az újaim. A pulzusom 125 volt fekve. Elkezdtem fuldokolni és rángatóztam. Aztán hírtelen csend lett. Nem rángatóztam meg és alig lélegeztem. Barátom ellenőrizte, hogy lélegzek e. Fél órával később újra hívták a mentőt, hogy hol van már? A telefonos aszisztens mondta, hogy valószínű pánikroham amit a gyógyszer válltott ki. Mondta, hogy nyugtassanak meg és egyenletesen mélyen lélegezzek.


Ez tök könyű. Nem érzem a fél testem, rángatózok, mindjárt megfulladok, halálfélelmem van, hogy nem tudom mi van velem és nyugodjak meg. A rohan 2 órán át tartott, aztán sikerűlt megnyugtatni. Aztán felhívták újra a mentőt így, hogy másfél órája várjuk, hogy köszönjük, de elkéstek. A beteg túlélte a rohamot.


2023. ápr. 8. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Sajnos dolgozik jópár olyan ember az egészségügyben, akik szeretnek mindent hisztinek látni, amire a legkisebb jel miatt ráfogható: esetedben elég volt az, hogy pszichiátriai gondozott vagy. Panaszt érdemes tenni.
2023. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ér anyit. Tegnap egész nap erős napszeműveg volt rajtam. A sötét szobában is napszeművegben voltam. Barátaim kocsival elvittek levegőzni hátha jóttesz. Azt se tudtam hol vagyok. Aznap még párszor jött volna rám pánikroham, de már tudtam, hogy mi az és a legelején elkezdtem lassan lélegezni így elmúlt. Ha súlyossá válik már nem tudok lassan lélegezni. Tegnap se antidepreszánst, se nyugtatókat nem vettem be. Szinte semmit nem ettem. Mára lettem jól.
2023. ápr. 8. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a neve az antidepinek meg szorongasoldonak?
2023. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az előző mirzaten Q TAB 30mg volt és mellé 2x1 0,25-ös frontin. Az új a dulodet 60mg-s lett és mellé a frontin megmaradt.
2023. ápr. 8. 09:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha bejelentést tennék megmagyaráznák, hogy húsvét volt, sok eset, kevesen voltak és volt az enyémnél súlyosabb eset is így nem tudtak hamarabb jönni. Ezzel megvédték magukat és én potyára tettem bejelentést.
2023. ápr. 8. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy az ilyeneket is berakják a felesleges mentőhívásos statisztikákba. Közben meg egy darab orvos nem mondta el neked, hogy akkor most mit hogy szedj, amíg a saját orvosodat nem bírod elérni.
2023. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En is mirtazapine-t szedtem 30mg, nekem kothartya gyulladasom lett tole, plusz 6 mg rivotril szorongasra, de azt is cserelni fogom mert hanyingerem van amikor beveszem.
2023. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A telefonos ügyintéző mondta el, hogy mit tegyenek velem és, hogy a gyógyszert hagyjam abba és szedjem a régit ha azzal nem volt gond. A korábbi jó volt, csak 2-2,5 hétig egyre romlott az étvágyam. Tegnap úgy ki voltam ütve, hogy semmit nem ettem egész nap. Ez idő alatt 65 kilóról 59 kilóra fogytam.
2023. ápr. 8. 09:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen a fogyas a mirtazapinetol van. Mindenki hizik szinte valamennyit azon a gyogyszeren, en is hiztam es en is eldobtam nem csokkentve, es azonnal atpakoltak egy masik gyogyszerre, csak most nem tudom hogy attol vagyok rosszul hogy azonnal ledobtam vagy hogy elkezdtunk egy uj gyogyszert
2023. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk poen, hogy egy telefonos ugyintezo azt sem tudja milyen gyogyszer ez (az orvos legalabb tudja az alapokat) es ugy ad tanacsot...
2023. ápr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!