Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs körzetes gyermekorvos...

Ha nincs körzetes gyermekorvos, akkor kihez lehet fordulni?

Figyelt kérdés
A hónap elején nyugdíjba ment a körzetes gyermekorvosunk, nincs helyette senki, illetve elvileg van helyettesítés (nem állandó, mindig más és rövidített a rendelés). A 2 éves kisfiam múlt héten beteg volt, telefonon is csak az asszisztenssel tudtam beszélni, de azóta meggyógyult a fiam (csak köhögött és az orra folyt, de úgy nem vihettem a bölcsődébe). Tegnap felhívtam a rendelőt, az asszisztens mondta, hogy még mindig nincs orvos, s addig nem tudnak igazolást adni, mert nincs ki lepecsételje. Holnap hívjam vissza, talán lesz addigra. A holnapot mindenképpen kivárom most már, de érdekelne, hová tudok fordulni, ha akkor sem lesz orvos. Bizonytalan ideig én sem tudok itthon lenni a kisfiammal.

2023. ápr. 12. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor nincs orvos, van kijelölt helyettes.


MINDIG VAN!!!


Ő egyrészt ellátja a betegeket, másrészt ilyen igazolásokat is megcsinál.

AZ nyilvánvaló, hogy mivel két körzetet visz egyszerre, még hosszabb várakozás, még nagyobb zsúfoltság, még inkább futószalagszerű ellátás várható.

2023. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van. Mivel kevés az orvos és bizonytalan, hogy meddig lesz helyettesítés, én keresnék egy másik orvost, aki átveszi a gyereket.
2023. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mindenképpen kell helyettes orvos, csak akkor azt nem értem, az asszisztens miért mondta, hogy nincsen. A városban sokan szeretnének az épp körzetes orvostól másikhoz menni, de sajnos nem könnyű, kevés az orvos, tele vannak, nem tudnak átvenni másokat.
2023. ápr. 12. 13:42
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az ellátást biutosítani kell, max nagyobb várakozási idővel és ritkább rendeléssel. Önkormányzathoz lehet fordulni, ha ellehetetlenül ez a megoldás vagy ügyelet nem tudom van-e.
2023. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!