Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Xareltora ( verhigito) javasla...

Xareltora ( verhigito) javaslatot ki kaphat? Mitől függ a jogosultság?

Figyelt kérdés

2 oldali tudoemboliaval kezeltek 5 napig a korhazban, majd 1 hete vagyok itthon.


Érdeklődnék, hogy ki kaphat erre a gyógyszerre javaslatot?


Nem a kezeloorvosom engedett el, nem kaptam javaslatot. Teljes áron kellett megvennem, de a patikus szerint járna a javaslat.


A kórház nem ad, felhívtam őket.

Ez egy uj verhigito, teljes aron 18900 Ft.


Tudna segíteni valaki, hogy mik a jogosultsag feltetelei?


Hol es hogy intezhetem el, ha megis jarna?


Koszonom!


2023. ápr. 14. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az a baj a Xareltóval, hogy a felírás szabályai többször is változtak a tekintetben, hogy ki, milyen indikációval, milyen kórképre, melyik hatóanyagmennyiségűt, hány %-os támogatással írhatja fel; ráadásul 2 gyógyszerbiztonsági figyelmeztetés is van rá, elég nehezen követhető az egész dolog. Amit a gyógyszerfelírásnál használunk, a Pharmindex jelenlegi állapota szerint: a 2,5 mg-osról nem rendelkezik, a 10 mg-os csak ortop-traumás javaslatra írható, a 15 és 20 mg-os tablettát pedig gyakorlatilag minden szakma javaslatára lehet írni, de mindegyik hatóanyagmennyisegű tabletta más-más problémára írható fel—emelt támogatással. Pl. a 10 mg-os, amit ortop-traumás javasolhat csak, tervezett csípőizületi műtéti beavatkozás utáni állapotokban rendelhető thrombosis megelőzésképpen.


Na most én ezzel nem mentem fel azt a kollégát, aki valószínűleg megpróbált “kibújni” ez alól az adminisztrációs rémálom alól, csak a probléma összetettségére próbálok rávilágítani.

Én mindenképp felkeresném a kezelőorvost, ha végképp nem megy a dolog, akkor a NEAK-nak lehet írni kérvényt egyedi támogatás engedélyezéséről (ami nem lenne szükséges, ha szánna rá a kezelőorvos kb. 15 percet, hogy kitalálja, hogy a szükséges kiszerelésben és hatóanyagtartalomban milyen BNO-kóddal tudja felírni).

2023. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem. mikroembolizaciom volt, de szakaszosan lathatoak a thrombusok. Nem értek ehhez.


A lényeg, hogy nem akarják adni.

A 20 mg-os kiszerelésre kellene a javaslat, de annyit mondanak, hogy nem felelek meg valami feltételnek

2023. ápr. 15. 19:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Most hogy kiengedtek utólag meg azt mondjak, nem tud segíteni senki.
2023. ápr. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!