Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Motidin 40mg gyogyszerből...

Bettitesaciculi kérdése:

Motidin 40mg gyogyszerből csak egy felet szoktam bevenni este de reggel nagyon nehezen kelek ki az ágyból tőle , ez mitől van?

Figyelt kérdés
Alapból nem vagyok nehéz kelő, csak valamiért ez álmosít el nagyon. Alapbol elvagyok 6-7-8 ora alvással , viszont ha ebből beveszek hiába szol az ébreszto 8 ora után nem tudok felkellni annyit veszek észre aludtam 10 orát és olyan vagyok mint akit agyonvertek.

#alvás #gyógyszer #gyomorsav #reflux #Motidin #Motidin40mg
2023. ápr. 18. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! A gyógyszer hatóanyaga a famotidin, ami a gyomor bizonyos sejtjeinek a H2 receceptorát (hisztamin) antagonizálja (gátolja), így a savtermelés csökken. Ha a H1 receptort is blokkolná, akkor egy általános antihisztamin lenne, pl. allergia elleni gyógyszerek. Azonban, hiába hogy H2-receptor blokkoló, némi hatása a H1-re is van, ez okozhat álmosságot, ami nagy potenciálú, régebbi allergia ellenes antihisztaminoknál (pl. Suprastin) szinte törvényszerűen bekövetkezik. Bár a famotidin esetében az álmosság, mint mellékhatás nagyon ritka, azaz 10000 embernél 1 vagy kevesebb esetben jelentkezik az alkalmazási előirat szerint, a te esetedben a vázolt hatásmechanizmussal elképzelhető ez a tünet.
2023. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!