Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban, fekvőbeteg osztályo...

Kórházban, fekvőbeteg osztályon adnak vegán ételt?

Figyelt kérdés
Valószínűleg hamarosan kórházba fogok menni hosszabb időre. Még sose voltam, csak nagyon kicsi gyerekként, úgyhogy nem tudom, hogy működik az étkeztetés. Nem annyira szigorúan, de nagyrészt vegán diétát követek. Gondolom, azt figyelembe veszik, hogy tejterméket laktózérzékenység miatt nem ehetek, de pl. a húst csak simán nem szeretem.
2023. máj. 7. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az indokolt diétát biztosítják.
2023. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Szóval akkor húst biztos, hogy fogsz kapni, mert az nem indok, hogy nem szereted.

Az egészségedet veszélyezteti? Nem. Akkor meg kell enni.

Amúgy is kibírod azt a kis időt. Nem hizlalda.

2023. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem, mert csak az igazolt allergiát veszik figyelembe.
2023. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha orvosi vizsgálatokkal, diagnózisokkal igazolod, hogy az egészségedre ártalmas, akkor igen. Ha csak a fejedben van az egész, akkor nem kötelességük.
2023. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nekem akkor vegetáriánus ételt adtak amikor hónapokig bentvoltam. Sajnos teljesen vegán opció nincs, legalábbis a legtöbb kórházban :( az érzékenységet figyelembe veszik. Esetleg úgy tudod megoldani, hogy valaki visz neked otthonról olyan ételt amit szeretsz, ha ez lehetséges
2023. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Az egészségednek megfelelő étkezést kapsz.

Vagy megeszed,vagy nem.

2023. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az elején megkérdezik milyen étkezési szokásod van, megmondod ezt, de vegán nincs, csak húsmentes, amúgy senki sem fogja kérdezni, hogy miért étkezel így.
2023. máj. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!