Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy csökkentsem be a vérnyomá...

Hogy csökkentsem be a vérnyomásomat?

Figyelt kérdés

3 honapja voltam az üzemorvosnál alkalmassági vizsgálaton aki 203/136-os vérnyomásértéket mért amire azt mondta hogy magas, menjek el a háziorvosomhoz. Ideiglenesen 3 hónapra megadta az alkalmasságit, mondta hogy ezidő alatt állítsam be a nyomást a dokival.


Természetesen nem mentem el a háziorvosomhoz, viszont most hétfőn letelik a 3 hónapos alkalmasságim. Kérdés hogy mivel lehet levinni a vérnyomást olyan 150/100 körüli értékre hogy jó legyen? Csak arra az időre szeretném ameddig újra megméri a vérnyomást hogy lássa faszán levittem de egyébként nem érdekel hogy mennyi és biztos nem fogok gyógyszereket szedni napi szinten.


Azt mennyire nézik egyébként ha valaki nem megy vissza alkalmassági vizsgálatra de van neki érvényes de lejárt alkalmassági papírja?



2023. máj. 20. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az attól függ, hogy iszol e kávét, stresszes az életed.

orvos függő hogy időpont lejárata után mész vissza, valamelyik normális és szól , hogy ember az egészséged nem érdekel a másik nem foglalkozik vele.

2023. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szedjél rá gyógyszert, kell a hely az új embereknek. Sokkal korrektebb hazudozni mindenkinek, főleg magadnak, aztán kinyiffanni. Semmi személyes, hisz nem is ismerlek, de mindig elcsodálkozok, hogy tényleg vannak ennyire fafejű emberek. Inkább idő előtt elpusztul egy könnyen kezelhető probléma miatt, de akkor se foglalkozik vele. Csakazért se! Őszinte leszek, nem tudom sajnálni az ilyeneket.
2023. máj. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért természetesen? (nem mentél dokihoz)
2023. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 kemény válasz.
2023. máj. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
SEhogy ! Nem mehetsz munkába,eljátszottad a bizalmat is.
2023. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2 Ez nem betegség hanem egy megváltozott érték, szóval nem igényel kezelést. Ez ugyanolyan mint egy szúnyogcsípés azt is kezelheted 1000 féle gyógyszerrel de egy idő után elmúlik önmagától. Szóval teljesen felesleges arra pazarolni az időmet meg észben tartani minden nap hogy vérnyomáscsökkentőt szedjek. Eddig sem volt semmi bajom tőle sosem betegedtem meg.


#3 Azért mert bemondásra nem fogok orvoshoz fordulni csak és kizárólag akkor ha betegségem van. Ha nem mérik meg a vérnyomásomat akkor észre sem veszem hogy egy kicsit meg van emelkedve. Ez a vérnyomás dolog is olyan mint a COVID hogy a sok barom oltatja magát azt sem tudja hogy mire, ugyanúgy szedik a vérnyomáscsökkentőt aminek semmi értelme.


Na de jo lenne ha a kérdésemre érkezne válasz miszerint mivel tudom egy 20 percre lecsökkenteni mert nem a félrebeszélésre vagyok kíváncsi!

2023. máj. 20. 22:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudtad volna lecsökkenteni, hogy elmégy a háziorvosodhoz, kivizsgáltatod, és a megállapított legideálisabb módszerrel lecsökkented.

A vérnyomás nem csak egy érték ahogy hiszed, hanem a magas vérnyomás egy állapot, ami belülről szétnyírja az ereket, és ha nem kezelik, 40 éves korodra 70 évesnek való érrendszered lesz, annak minden következményével: sztók, infarktus, vesebaj.

Kár, hogy nem három hónapja kérdezted.

2023. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ha tényleg nem lehet ideiglenesen lecsökkenteni akkor marad az a megoldás hogy nem megyek el az alkalmasságira ha meg szólnak hogy menjek el akkor előkapom a borítékot az üzemorvosnál.
2023. máj. 20. 23:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az bűncselekmény. Annak is aki adja. Rádhívhatja a rendőrséget.

Nagyon remélem, hogy troll vagy.

Jó éjszakát!

2023. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 arpi1969 ***** válasza:

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

2023. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!