Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell ma Magyarországon...

Miért kell ma Magyarországon egy apró, sebészeti beavatkozáshoz, gyakorlatilag meztelenre vetkőzni(műtő ruhába)?

Figyelt kérdés
Egy fémszilánkot vettek ki a kezemből és csak egy vékony műtőruhába vacogtam jó ideig, mire rám került a sor. A minap láttam az egyik TV csatornán Dr Pimpli Popper egyik részét, ahol egy betegnek ökölnyi zsírdaganatot vettek le a nyakáról. Ott a páciensnek nem kellet levetkőznie, hanem utcai ruhában, cipőstül (Direkt figyeltem!)feküdt a műtőasztalon. Fertőtlenítették, kapott érzéstelenítőt és már vágták is föl. Kicibálták belőle a daganatot, majd fertőtlenítés és összevarrás után mehetett is haza. Másfél hónap után újra megmutatták, ahol már szinte nyom nélkül eltűnt a heg is! A felvétel nem egy háborús harctéren, vagy egy beduin sátorban volt, hanem Amerikában, 2019-ben!
2023. jún. 30. 09:41
1 2
 1/15 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Amennyiben te ki mered jelenteni, hogy a ruhádon semmiféle szennyezödés nincs ami problémát okozhat úgy bátor ember vagy.

Amerikában minden iszonyat pénz, ott bele fér ennyi, de te lennél a legjobban felháborodva, ha hazamész és begyullad, elgennyesedik a sebed, mert te utcaruhában akarod müttetni magad…

2023. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem kívánják vállalni a felelősséget azért, ha műtét közben összeszedsz valami fertőzést a ruhádról. Amit a kezeddel ráadásul különösen nem nehéz eltalálni.
2023. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Leginkább a steril műtőhelyiséget védik az alkalmi páciens ruháján levő szennyeződésektől.
2023. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de ne keverjetek össze egy ápolatlan hajléktalannal! Ilyen meleg időben, van, hogy napjában többször is tisztálkodom, lecserélem a fehérneműt!

Másrészt, a sterilitás merő illúzió! A bőrfelület más részein, vagy a testszőrzeten, hajszálainkon ugyan úgy bevihetjük a kórokozókat!

2023. jún. 30. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Dr Pimple Popper nem műtőben dolgozik.


ahol ő van, az egy vizsgáló/kezelő helység ennek megfelelően alacsonyabb sterilitási feltételekkel. ilyenbe idehaza is bemehetsz utcai ruhában. a műtőbe ott sem.


amikor nekem szétvágták a hátam, hogy kinyomjanak belőle fél deci gennyet, meg kiszedjék a benőtt szőrszálat, én is utcai ruhában voltam. de nem is műtőben csinálták.


a kérdésed helyesen úgy szól, hogy miért kellett ehhez téged műtőbe vinni. azt viszont innen leginkább senki nem fogja tudni megmondani.

2023. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Lehet rosszul gondolom, de szerintem lehet abban eltérés, ha valaki általános célú műtőbe vagy egy olyan műtőbe kerül, ahol csak bizonyos testrésszel foglalkoznak.


Másrészt a TV az TV..

2023. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha ennyi eszed van, akkor menj Dr Pimple Popperhez, müttetni magad, csak utána ne hisztizz, ha mindenféle gondok (fertözések, stb) lesznek belöle késöbb!
2023. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Kólauborkával ***** válasza:
69%

Szóval azért, mert nem vagy csöves, ebböl következik, hogy a TE szent ruhádon nincs szennyezödés? Tényleg? Te valami “bölcs-ész” vagy?

(Nem az igazi bölcsészeket akarom szidni, ezért írtam máshogy).

2023. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Németországban műtötték a csuklómat. A saját nadrágomban voltam, meg is lepődtem, hogy nem kellett átöltözni. Csak a pólót kell levenni.
2023. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Rólam az ápolónő még az alsógatyám is le akarta rángatni. Mondtam, ezt mert fiatal volt, hogy csak ha a szájával húzza le. 😅
2023. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!