Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van még itt olyan, akit anno...

Van még itt olyan, akit anno kisgyerekként, általános iskolában az iskolaorvos/védőnő "kövérnek" állított be, akár jogtalanul?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy máshol is történt-e ilyen, és milyen hatással volt rátok? Én pl nem voltam egy nádszálvékony gyerek, de kövér se, inkább kicsit pufók, de meg lettem bélyegezve túlsúlyosnak. Ilyenkor nem gondolnak arra, hogy még úgy is nyúlik a gyerek, és hogy ez milyen hatással lehet az önképére? Miért nem csak a szülőt értesítik?

2023. júl. 3. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sűrűn csinálják ezt. Egy teljesen egészséges gyereknek szigorú diétát írnak, mert nem olyan sovány mint az iskolatársai. De jelzem egyáltalán nem kövér! Nem tudom ezt hogy gondolják, vagy hol tanulták...
2023. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tapasztaltam
2023. júl. 3. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rám mindig azt mondta a gyermekorvos, hogy milyen vékony vagyok, nem eszek stb., Aztán felírt étvágyfokozókat. Utána jól meghíztam...
2023. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Dehogynem kövér az a gyerek, a számok nem hazudnak, azok objektívak, szemben azzal, amit egyesek már tényleg ők is kövérségnek képzelnek.

Most meg főleg, annyi van belőlük - mármint kövér gyerekből - , mint égen a csillag. Csak ugye a szülő is dagadt, meg a gyerek is az marad általában és azt hiszi, az a normális.

2023. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Sokan gondolják, hogy amíg nő a gyerek addig nem hízhat el, pedig de.

Egy kövér ismerősöm középső gyereke cuki kis duciság volt. A tesói is jó húsban voltak, de nem ducik. Anyuka megkérdezte tőlem, hogy szerintem kövér-e a középső. Akkor jöttem rá, hogy ő nem látja.

2023. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyre több helyen látom, hogy van némi félreértés a fogalmak terén. A "túlsúlyos" kifejezést orvosi értelemben nem a kövérre, dagadtra vagyis egészségügyileg problémás esetekre használják. A problémás esetekre az első/másod/harmadfokú "elhízást" használják. A "túlsúlyos" az az ideális tartomány és az egészségügyileg problémás tartomány közti mondjuk úgy: ejnye-bejnye, kezdj odafigyelni, hogy ne hízz tovább, mert már van rajtad egy 10 kiló plusz. Ami még nem a világ teteje. Lehet vele létezni, és ellavírozni egy 90 évet. Ha 30 / 50 / 100 kiló felesleged lenne, akkor nem a túlsúlyos, hanem az elhízott jelzőt kaptad volna, és akkor orvosi kötelességük nekiállni papolni az egészségügyi rizikókról, és fogyásra inteni az illetőt.
2023. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
51f vagyok, tehát a sztori nagyon régi. 18 éves voltam, a 170cm magasság mellett indultam 93 kilóról és lementem 78-ra. Majd elmentem dolgozni és az üzemorvos azt mondta, hogy max 75 lehetnék. Afelett “elhízott” vagyok. Pedig arányos voltam. És jól éreztem magamat a bőrömben. A doki meg menjen a halál fszára.
2023. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

7.

Tényleg hülyeséget mondott, mert max 72kg.

2023. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, azért pár kiló plusz még nem "elhízott" max enyhe túlsúly.
2023. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!