Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megcsípett egy darázs, mit...

Megcsípett egy darázs, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Miközben a szelektív kukába raktam be az üvegeket, ez egy darázsnak nem tetszett, és megcsípett. Ez kb 1 órája volt, az ujjamat ahol megcsípte körbetekertem ecetes zsepivel, a fájdalom nagyjából kiszünt, de rendesen feldagadt. Tudtommal nem vagyok allergiás a darázscsípésre, már korában csípett meg ez a "csodálatos" állat, és nem volt belőle probléma, most mégis kb kétszeresére dagadt. Mit csináljak?

2023. júl. 3. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Le fog menni a bedagadt rész, ne aggódj.


Itt a találod, mit lehet még rá tenni borogatásnak, ecet teljesen jó volt.


Ne aggódj, ez nem az allergia jele.


[link]

2023. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1


De jó volt ez a cikk. Köszönöm. (Bár nem nekem küldted.)


Nekem annyi van, hogy megállapították sok éve vérvételből, hogy darázs- és méhcsípés allergiám is van. Javasolták, hogy járjak deszenzitizálásra, de nem tudtam vállalni több okból sem.


Ezért ha engem megcsíp egy méh vagy darázs, akkor megyek is szépen az ügyeletre, ott kapni szoktam egy injekciót (ki tudja, mit, mert állítólag a kalcium nem használ) és akkor egy idő után már kezd jobb lenni.


A cikkben azt nem írták csak, hogy ha a szájat vagy a száj környékét csípi meg a méh vagy a darázs, akkor mindenképpen orvoshoz kell menni.

2023. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
#2: Ügyeleten allergiás reakció, roham esetén biztos lehetsz benne, hogy nem kalciumot kapsz, ehhez ilyenkor allergia ellenes szer kell.
2023. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3


Köszönöm. Szerencsére csak az szokott lenni, hogy addig nem múlik el a dagadás, amíg nem kapok injekciót.


2-es voltam

2023. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kálciumit is szoktak adni az orvosok allergiás reakciónál. De nyilván az allergiát is kezelik vényesen. Vagy éppen kapszulával, ha még időben van. De általában nem kockáztatnak ők se.


Kérdező, ugyan így jártam. Vittem ki az üvegeket tekertem le a kupakot az üvegről, mikor egyszer csak rá szállt az ujjamra és megcsípte. Egyből ecet és utána az nap nem volt gond, másnap jól feldagadt az ujjam, meg a kézfejem. Jeggeltem, tegnap meg előtte elég rossz volt, ma már jobb. De kicsit duzzadt. Ha holnap se megy le, akkor doki.

2023. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!