Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki Ace gátló vérnyomácsökkent...

Aki Ace gátló vérnyomácsökkentőt szedett, annak volt légszomja ?

Figyelt kérdés

2 hete szedek 5mg covercardot, kb másfél hete légszomjam van tőle, orvossal váltottunk másikra, 1 napja vettem be utoljára, ha ettől volt légszomjam kb mikorra várható, hogy enyhül ?


Orvos elég szkeptikus volt, szerinte nem ettől volt.

Vérvizsgálaton, és kardiológián voltam kb 1 hete, minden rendben volt.


Sajnos covidos voltam, ez lehet összefüggésben ezzel ?


2023. júl. 6. 18:54
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom a covid miatt lehet-e, de a vérnyomás csökkentő miatt lehet simán.
2023. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


Igen szerintem is, betegtájékoztató szerint lehetséges mellékhatás, kíváncsi lennék aki ugyan így járt, kb mikorra múlt el ez az egész.

2023. júl. 6. 20:16
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Apámnál volt ilyen, sürgősségire ment, ott derült ki, hogy ez nem jó neki és más gyógyszert kapott, azzal megszűntek a panaszai.
2023. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A férjem ezt szedte semmi baja tőle.
2023. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszert kaptad helyette?
2023. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Betaloc 50mg reggel, és Lisonorm 10mg reggel, illetve este ebből még 10mg.


Még mindig fennáll a nehéz légzés sajnos.

2023. júl. 8. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:
hát persze, hogy fennáll, hiszen újabb ACE-gáltót kaptál, perindoprilról lizinoprilra cserélték. Esetleg még el lehet gondolkozni a Betaloc enyhe hörgőszűkítő hatásán, nebivololra cserélve elképzelhető a javulás.
2023. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jav.: a lisonorm nem ACE-gátló, csak nem tudom a fantázianeveit a gyógyszereknek, hirtelen lizinoprilra gondoltam, elnézést

így a Betaloc lehet a ludas

2023. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

2 napja kaptam a Betalocot, a nehéz légzés pedig mostmár 2 hete áll fenn kb, őszintén szólva nem tudom mi tévő legyek, a háziorvosom kb nem mond semmit, de az én kérésemre váltottunk gyógyszer hátha...mert azt olvastam sokaknak volt köhögése a Covercardtól, illetve a betegtájékoztató írja a nehéz légzést, mint lehetséges mellékhatást.



Az a baj, hogy egyáltalán nem enyhül, és már az elalvás is nehezen megy.


Jövőhéten felkeresek egy tüdőgyógyászt szerintem...


Esetleg orvos vagy, vagy hasonló ? Ha igen tudunk beszélni privátban esetleg ?

2023. júl. 8. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!