Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet gyógyszert a pult alól...

Lehet gyógyszert a pult alól árusitani?

Figyelt kérdés
Ha valaki a gyógyszertárba dolgozik es gyógyszert, ami nincs benne a rendszerbe valakinek elad, az szabályt sért?

2023. júl. 13. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem szabad! Aki mégis igy cselekszik, az szabàlyt sért.
2023. júl. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régebben meg lehetett csinálni azt, hogy gyógyszertáros ismerős vényköteles gyógyszert adott ki, térítés ellenében. Anno én így szedtem a fogamzásgátlómat, nem kellett állandóan a nőgyógyászatra futkosnom felírásért.

Hogy ezt ma is lehetne? Hát, kételkedem.

Ha el is ad gyógyszert, hova viszi be? Csak pult alól, zsebbe fizetve.

Ez viszont biztos illegális.

Tudtommal gyógyszerrel kereskedni még privát embereknek is tiltott. Csak fű alatt tehetik meg, mert abban biztos vagyok, hogy egyesem megteszik.

2023. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nincs a rendszerben? Meg kell rendelni, le kell gyártani, a nagykernek ki kell szállítania. Úgyhogy biztos, hogy a rendszerben van.
2023. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak nincs ..ha odaadják számla nélkül
2023. júl. 15. 08:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4. De amit megkaptak, azzal el kell számolniuk később kifele is, különben hiány keletkezik.
2023. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, az szabálysértés és tilos ezt megtenni, ráadásul mindenről számlát köteles adni, ebben nincs rugalmasság.
2023. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!