Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem tudnak hatékonyan...

Miért nem tudnak hatékonyan kezelni embereket a kórházakban?

Figyelt kérdés
Engem egyszerű kiszáradással vittek kórházba, igaz, eléggé előrehaladott volt, vérvételkor még a vérem is alig jött. Kaptam 1 db infúziót, aztán kész. Aztán csodálkoztak, hogy még utána sem kellett pisilnem. Mondtam is, hogy persze, hogy nem kell, egyáltalán nem érzem magam ennyitől hidratáltnak. Ugyan kaptam utána cukros infúziót is, de azt is csak azért, mert látták, hogy az előző nem volt elég, illetve eltelt vagy 1-1,5 óra a kettő között. Hogyan lehet ennyire alapvető esetet ilyen bénán megoldani? Van több történetem is, de nem sorolom fel mindet, valamelyik szintén velem történt, valamelyiknek a szemtanúja voltam.

2023. júl. 29. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem kezdő orvos volt? A rezidensek óvatosabbak.
2023. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Mert egyszerüen a magyar egészségügy ilyen.Full bénák.Nem is bánom hogy nem M.O-n élek, külföldre költöztem itt legaláb tudják és értenek hozzá hogyan kell ellátni egy beteg embert.Félelmetes amit leírsz..Ennyire nem képesek..
2023. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Aki ki van száradva, kb. 4 infúzió az alap ionokkal, ásványi anyagokkal. Ez csak ilyen csináljunk valamit, hátha haza lehet küldeni 1-el is.
2023. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyanezen vagyok fennakadva én is. Az orvosi ellátás mélyponton. Sajnos nem volt szerencsém, és bele kellett vetnem magam a nőgyógyászati terület feltérképezésébe". Nagyon durva, komolyan mondom! Félrekezelés, ambuláns lapra valótlan, nem megtörtént vizsgálatok, eredmények leírása, kommunikációs képtelenség, empátia hiánya... Nagyon durva! És diplomas emberek. Szerintetek, hogy történhet ilyen?!

És a végén én kapom meg, hogy pszichológusra lenne szükségem, mert a 3.-nak nem engedem megvizsgálni magam, mert az előző kettő lezúzta véresre a nyálkahártyámat, ami sebesre gyulladt. Eszméletlen, hogy nekik nincs szakmai felügyeletük, valami megszorítás kellene nekik, hogy szedjék össze magukat, egyrészt a szaktudásukat ennél sokkal alaposabb körültekintéssel alkalmazzák, másrészt lelkiismeretesen dolgozzanak, mert nem satugyárban tevékenykednek, hanem az emberek legfontosabb értékével foglalkoznak. Brutál! Én eddig nem jártam nagyon orvoshoz, de most totál döbbenet, hogy ezt a nők hogy bírják. Szerintem összefogas kéne az ellátás fejlesztése céljából az érdekünkben, valamit jelezni az állam felé....nem tudom...

2023. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1-hez annyit, hogy egyszer mozgásszervi sérülésem volt, és ott egy faszi mesélte, hogy rezidens műtötte, aki elcseszte neki, nem megfelelő műtéti eljárást alakalmazott, és újra kellett műteni. Szegényen látszott, hogy nagyon megviselte. :(
2023. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos ez a mostani állapot azt eredményezni és egyre jobban megy afelé az ellátás, hogy mindent hamar meg minél egyszerűbben, legolcsóbban kell elvégezni, de sajnos ez az egészség kárára megy és fog menni. Már lassan ott tartunk, hogy ha egy betegben benne hagynak véletlen valamit műtét közben, akkor az a leltár rovására megy és a dolgozóknak kell majd kifizetni. Persze ez csak irónia, de lássuk már be, hogy az egészségügybe kell pénz, mindegy, hogy ez most bér vagy plusz pénz, de nincs más megoldás, basszus ne ezzel spóroljon már a kormány. Ott vannak sok helyen a műszerek, gépek és nem lehet őket használni, mert leállnak egy egyszerű karbantartási szerviz hiánya miatt, nem képesek erre költeni, azok kiesnek az ellátásból, pedig lenne rá igény.
2023. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
6-oshoz annyit, hogy igen, a tárgyi feltételek sem adottak, de könyörgöm, az emberi felelősségteljes hozzáállás ehhez a szakmához sok helyen hiányzik. Ez nem pénz kérdés, ez emberi dolog. Tapasztaltam, hogy kommunikálni nem képes velem érthető módon, adekvátan. Felmerül az emberben, hogy nem ért a szakmájához, vagy szívat?! Magánban is detto. Visszatart kulcsfontosságú infókat a betegségemről, utána viszláttal kezembe nyomja az ambuláns lapot, aztán otthon a net segítségével fordítsam le, ahogy tudom, arra meg, hogy felmerül az emberben egy csomó kérdés a bizonytalan diagnózisai, meg kommunikációs defektusa miatt basz.k megmagyarázni. Nehogy már megnyugtasson, hogy ura a helyzetnek, és tudja mit csinál. B. Lfasz, béna orvosok vannak. Tisztelet a kivételnek, de szerintetek miért vannak fullon kérdésekkel a neten az orvos válaszol című rovatok?! Mert annyira k. Va jól informálják a beteget, meg kétségek között hagyják, hogy nehogy már megnyugodjon, hogy pl nem lesz rákja, ha félrekezelik. Hú! És ilyeneknek emeli a fizetését az állam ezerrel. Biztos, hogy mindegyik megérdemli? Minőségellenőrzés kéne nekik. Betegvéleményezés alapján.
2023. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sose felejtem el azt, hogy a nagynevű Debrecenben egy csípőcsont biopsziánál az altatást a biopszia UTÁN csinálták, majd magamra hagytak egy magas ágyon félig öntudatlanul, zavart tudattal, mert addigra már hatott az altató. Én meg nekiindultam, lebucskáztam az ágyról, kibotorkáltam a folyosóra, és végighúztam magam a falon, egészen a hosszú folyosó végéig, míg összeestem, és valaki elkapott. Annyit hallottam még, hogy valaki felkiált, hogy doktor úr, itt jön az alvó betege!
2023. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jesszusom 8!

Á, mélyponton az orvosi szakma.

Elsősorban szerintem nem az anyagiak miatt.

2023. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyilván nem csak az anyagi és tárgyi dolgok számítanak.
2023. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!