Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok miért kérdezik mit...

Az orvosok miért kérdezik mit dolgozok?

Figyelt kérdés

Ez valami fétis nekik, vagy kötelező?


Pár éve voltam orvosnál... érdeklődik mit dolgozok. Mondom tanulok. Erre kérdezi, hogy "hol, és mit?"

Pár hete megint mennem kellett orvoshoz (jogsi miatt). Megint kapom a kérdést, hogy mivel foglalkozok. Azt is tudni akarják melyik város, meg milyen munkakör.

Jövőhéten megyek fogorvoshoz. Tán neki is el kell mesélnem miből élek? Nem mindegy nekik? TB rendezve van.


2023. aug. 6. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Be tudja tájolni, hogy kb mennyire vagy hülye.
2023. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt tudom, hogy a táppénzes papíron fel kell tüntetni a foglalkozást.

Mondjuk én sem értem mi közük hozzá.

2023. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
2023. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én olyan dologgal voltam eddig orvosnál, ami csak párperc. Nem kellett táppénzre küldeniük.
2023. aug. 6. 14:40
 5/10 A kérdező kommentje:
3# Érdekes. Mondjuk szerintem a fogorvos nem fog ilyen "orvosi igazolást" kitölteni.
2023. aug. 6. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Amennyiben olyan a foglalkozása, ráírjuk a papírjára, hogy lábkímélet, ágynyugalom, stb, ez jelzés, hogy jó lenne otthon maradni. Ha tanuló, és lemondóan beszél a suliról, semmi motivéáió, és le tudjuk mosni a kiütéseit alkohollal, ott dolgozatírás következik, és retteg tőle, szívesen segítük, ha őszinte. Allergiás valamire- munkájából fakadóan ő aznap a harmadik arról a munkahelyről......stb.
2023. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Érzelmi befolyásolás, hogy felengedjen a páciens, személyessé váljon az orvos-beteg találkozás, csökkenjen a vérnyomás stb.
2023. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem mindegy, hogy irodában ülsz vagy kemény fizikai munkát végzel öl egy fohguzas utáni napokban
2023. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha pl valakinek töb munkahelye is van. Akkor lehet az egyikről írja ki csak táppénzre (mondjuk ülőmunkát végezhet, állót nem). Ezért kell ráírni a táppénzes papírra, melyik az a munkakör, amire a táppénz szól.

Vagy ha valakinek rendszeres gyógyszer kell szednie. Aki pl sofőr vagy magasban dolgozik, akkor nem ír fel olyat ami mellékhatásként okozhat hirtelen szédülést, stb.

Vagy jogsi hosszabbításnál pl hivatásos sofőr-e.

Gondolom én. Úgyhogy ez egy segítség az orvosnak is a megfelelő terápia felállításához.

2023. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

6nak van igaza.

Így tudja behatárolni, hogy kb milyen betegségekkel, sérülésekkel, munkahelyi ártalmakkal kell nálad számolni. Miért zavar ez téged? Nem pontos válaszra, cégnévre vár, csak hogy sok stresszel járó irodai ülőmunkát végzel-e vagy kamionozol vagy az erdőt, mezőt járva vadkárt becsülsz fel stb.

2023. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!