Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrés hogyan zajlik?

A tüdőszűrés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Nem tudtam máshogyan röviden megfogalmazni, tudom hogyan zajlik:D a kérdésem arra irányul, hogy amikor készítik a felvételt, akkor az adott teremben egyedül leszek, vagy lesz más is? Azért kérdezem mert rettenet szégyenlős vagyok, és két nap múlva lesz a vizsgálat.

2023. aug. 21. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Egyedül leszel. A doki üvegfal mögött van.
2023. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy. Kb két perc az egész. Nem kell tudond semmit. Mindent elmondanak. Papírjaid legyenek nálad, meg a felsődet kell levenned majd. A felvétel készítő távol lesz, a sugárzástól védve.
2023. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Mint bármely röntgen. Egyedül leszel, az orvos vagy a röntgenr készítő asszisztens mindenről tájékoztat. Ha nő vagy és (fém) merevítős melltartót használsz, megkérhetnek rá, hogy azt is vedd le a felsődön kívül. De nem mindenhol foglalkoznak vele.
2023. aug. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg amikor csinálják egyedül leszek bent.Viszont én személy szerint tapasztaltam az ellenkezőjét ennek.Mindenkit(nőket csak) behívtak és úgy ment sorba egymás után.
2023. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Ha ennyire szégyenlös vagy, talán nem is kellene elmenned szürésre. Orvosi segitséget ugysem fogsz igénybe venni, mert az még nagyobb stresszt jelentene számodra a szégyenlösséged miatt. Inkább jöjjenek a bacik meg virusok és teritsenek le minthogy egy orvos meglássa a testedet. Azt már ne is emlitsük, hogy a röntgenen még a tested belsejébe is beleláthat valami orvosféle. NORMÁLIS VAGY??????
2023. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy volt, hogy felül le kellett vetkőznöm, egy nő megmutatta hova kell állnom, aztán egy pillanat az egész, nyugi. Ha nagyon szégyenlős vagy, a kezeddel takargathatod magad amíg odamész a géphez, de tényleg semmi ok az aggodalomra.
2023. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
A sugarat előállító géppel egy légtérben csak a páciens lehet. Orvos nincs jelen ilyen vizsgálatnál. A régi klasszikus tüdőszűrő gépeknél volt az, hogy sorban mint a libák álltak az azonos neműek, de ez tilos, másrészt ha valaki szégyenlős, akkor azt tiszteletben kell tartani.
2023. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az utcán. Évente két hétig van itt tüdőszűrés. Kint állsz félmeztelen az utcán. Amikor a nők vannak soron, akkor természetesen le van zárva az út.
2023. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#5 Akkor ezt magyarázd el az iskolámnak is, meg a helynek, ahova majd gyakorlatra fogok járni és kötelező a tüdőszűrési vizsgálat:D amúgy meg milyen válasz ez? te jársz rosszabbul, mert válaszodat leszavaztam, de nem csak én. minden más választ köszönök szépen!
2023. aug. 22. 07:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy félmeztelenül állsz, míg a gépet kezelő hölgy azt beállítja, megmutatja hova tedd a lábad, hol fogd stb. De így is 2 perc az egész. Egyszer nem működött a gép és újra kellett indítani, úgy 5 perc volt.


Itt modern kialakítású a röntgen, 3 öltöző fülke van, egyik ajtajuk a váró felé, másik a röntgen felé nyílik. Ott várakozol.

2023. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!