Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szűrővizsgálatra, vérvételre,...

Szűrővizsgálatra, vérvételre, hasonlókra lehet táppénzt kérni?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem vagyok beteg, semmi “bajom” nincs, csak az ajánlott szűrővizsgálatot szeretném megcsináltatni, arra a napra lehet táppénzre menni? Vagy hogy kéne ezt megoldani? (A vizsgálatok többnyire munkaidőben vannak csak)
2023. aug. 30. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a munkahely nem támogatja akkor nehezen. Nincs esélyegyenlőségi munkaidő kedvezmény?


Sajnos keresned kell olyan helyet ahol nem munkaido. Vagy pl elmenni nyitasra es szolni meloban hogy kesobb mesz

2023. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem engednek el munkából?


Nálunk szabadon lehet orvoshoz járni napközben is, csak később ledolgozod.

2023. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Az a baj hogy elég későn lehet bejutni, plusz még utaznom is kell utána, pl egy tüdőszűrés után (HA feltesszük hogy én vagyok aznap az első aki bejut) leghamarabb délután 2-re tudnék beérni munkába (8-16-ig van amúgy a munkaidő). De van olyan rendelés aminél rendszeres hogy reggeli időponttal kora délután lehet bejutni.

Szóval nem az van hogy fél órát késnék. :(

2023. aug. 30. 15:47
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ilyet, csak akkor a háziorvossal kell ezt megbeszélni, hogy tud-e, vagy akar-e erre a napra adni betegszabit adni.
2023. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha munkaalkalmassági szerintem el kellene engedniük, de ez csak a véleményem.

Pont a tüdőszűrés az, ahol szokott hosszított rendelés lenni, amiatt, ha mégsem. Nálunk heti kétszer nyolcig van ott rendelés.

2023. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Házidokitol fugg, meg kell kerdezned
2023. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5

Nem munkaalkalmasság, azt az üzemorvos csinálja de az csak sima vérnyomásmérés meg olvastat számokat.

Csak 1-ig van pl tüdőszűrö.

2023. aug. 30. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Beutalóval igazolt vizsgálatra a munkahelyed köteles elengedni. Hány órát kell utaznod a lakhelyedről a munkahelyedre, hogy ennyire későn érnél be? Nem teljesen értem. Írod, hogy tüdőszűrő pl. 1-ig van, oké, de mikortól? Ha 8 vagy 9 órai időpontra mész reggel, maga a vizsgálat max. 20 perc vetkőzéssel-öltözéssel együtt és utána hogyhogy csak 2-re érnél be?
2023. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

11-től van.

Otthonról 1 óra az út, a rendelő viszont a másik irányba van, onnan legalább 2 óra lenne. Oké, akkor lehet már fél2-re beérnék, de az se segitene sokat.

2023. szept. 5. 09:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mást tenni, elmondod ezt így a főnöködnek, és majd megmondja mi legyen. Ha elvárja, hogy bemenj a kivizsgálás után, akár úgy, hogy fél2re érj be, nem nagyon tudsz mit tenni. Még az lehet kompromisszumos megoldás, hogy egy nap szabit kiveszel, nem mész be egyáltalán, aztán a másik fél napot valamikor felhasználod (hamarabb jössz el). De sajnos ha nem egyezik ebbe bele nem tudsz mit tenni, ehhez joga van, a törvényben rögzített kötelességének eleget tesz azzal, hogy elenged a vizsgálatra.
2023. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!