Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Előfordulhat hogy a rendelői...

Előfordulhat hogy a rendelői vernyomásmérő többet mutat mint az otthoni?

Figyelt kérdés
Feltettek 24h at. Rámértem a sajátommal és az kevesebbet mutatott. Meglepően a 24h -s kb 20 hgm el többet mutatott.

2023. aug. 31. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Előfordulhat és ha tippelnem kéne, akkor az otthoni kevésbé pontos, mint egy rendelői.
2023. aug. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Feltettek 24h at. Rámértem a sajátommal..."


Aztán hogyan? Azonos idopontban, pont akkor, amikor a 24oras merte? Ugyanazon a karon? Ugyanolyan készülékkel? Ha nem, akkor sok értelme nem volt.

2023. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
24h-sra hogy mértél rá? Ezek a cuccok mindig többet mutatnak, csakhogy az otthoniak nem alkalmasak diagnosztikára, azok csak max. kontrollra. Ugyanaz, mint a vércukormérők, azok van, hogy egy egésszel többet mutatnak, mint a vénás vérből vett minta.
2023. aug. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Hát úgy hogy levettem a 24 órásat a felkarról, majd pár perc múlva megmértem a sajátommal, úgy hogy nem mozdultam semmit. Csak azert, mert amikor felraktak már akkor 180 at mutatott ami nekem sosem volt. Majd levették és egy másikkal 145 öt mértek. Akkor gondoltam hogy ez sokat mutathat. Es az otthoni utánmérés be is igazolta. Otthoni 2 különböző felkarossal is alacsonyabb de egyező értékeket mértem hosszú távon is hasonló ha nem ugyanazon szituacioban. Azert erdekes mert mondjuk nem olyan hataron van hogy mind a 2 értek elmegy, hanem inkabb alacsony a vernyomásom, es arra akarnak gyógyszert adni. Közbe meg leesik a fejem napközben. Ez a baj. A gyogyszert abba kellett hagynom az alacsony érzék es az aluszekonyság miatt. A kontroll (24h) most pont az ellenkezőjet mutatja

2023. aug. 31. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert jól felhergelted magadat.

Mondjuk rajtam is volt, de azon én nem láttam közben az adatokat. Talán olyan kellene neked is.

2023. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem, teljesen jò, csak a „fehérköpeny szindròma“megemeli a vérnyomàsodat valòszinû! Én is igy vagyok, otthon teljesen normàlis, az orvosnàl meg megugrik.
2023. szept. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ràtett mûszer pedig idegesitô, azért mutat többet!
2023. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!