Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvosnak el kell mondani...

Üzemorvosnak el kell mondani ha antidepresszánst szedek?

Figyelt kérdés
Félek, hogy emiatt nem engedik, hogy dolgozzak, mert nagyon kellene a pénz. Eladó, pénztáros munka.

2023. szept. 5. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Elmondod az alapbetegségedet és milyen gyógyszereket szedsz, majd nyilatkozol arról, hogy a leírtak a valóságnak megfelelnek.


Miért ne engednének ezért dolgozni?

2023. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy valakit mentális betegség miatt nem engedtek.
2023. szept. 5. 11:25
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha bármi következménye lesz annak, hogy elhallgattad, azért te leszel felelős.

Egyébként csak akkor nem minősít alkalmasnak az üzemorvos emiatt, ha tényleg befolyásolhatja a munkavégzésed. Itt ilyen veszély nem fenyeget, de egy gépkezelőnél pl. nem mindegy.

Amúgy meg köti a titoktartási kötelezettség, úgyhogy a munkáltatód se tudja meg.

2023. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rámhallgatsz akkor hagyd a fenébe, ha megmondod minimum dilisnek fognak nézni, és ugrik a meló. Én is így jártam anno mikor véletlen volt egy papír azok között amit bevittem, és látta hogy floxetet SZEDTEM a múlt időn van a hangsúly. Mo-n nem fogadják szívélyesen a mentális problémákkal küzdőket egyik munkakörben sem.
2023. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson. Egyből lecsapnak rá.
2023. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De akkor mi lesz ha kiderül, hogy elhallgattam, börtön, pénzbüntetés? Nem akarok bajba kerülni. Amúgy meg nincs rám rossz hatással a gyógyszer már megszoktam, régóta szedem, nincs mellékhatása.
2023. szept. 5. 21:30
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

6.

Az nem számít. És örökre bekerül a "köztudatba", pedig később még ki tudja, mi is lehetnél ott.

Miért derülne ki?

2023. szept. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha, tudnád mennyi ember szedi.
2023. szept. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor derülne csak ki, ha esetleg történne valami bűncselekmény, aminek részese vagy. A munkáltató így semmilyen felelősséget nem fog vállalni a tetteidért,vagy ha pl. kiborulsz idegileg és emiatt nem tudsz majd dolgozni. Amúgy sokan elhallgatják, komolyabb dolgokat is.
2023. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9.

Miért borulna ki idegileg? Pont ezért szedi a gyógyszert, sőt ha nem szedné sem az a baja 99%-ban, hogy törne-zúzna. Pont ezért nem kell elmondani, mert a jogalkotó - meg sok doki is - úgy veszi, higy aki AD-t szed, az közveszélyes őrült.

2023. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!