Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás vagy gerinces érzéstel...

Altatás vagy gerinces érzéstelenítés a jobb?

Figyelt kérdés
Műtétre készülök és az orvos megkérdezte, hogy melyik legyen. Ezt én mi alapján tudom eldönteni? Olvasgattam róluk és inkább az altatást választanám, de nagyon határozatlan vagyok.
2023. szept. 5. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Altatas csakis.
2023. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Én biztos az altatást választanám.
2023. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Egyik rokonom már 10 műtéten volt túl, neki az orvos mindig az érzéstelenítést javasolta. Most az, hogy ez mitől függ.. szerintem az orvostól a legjobb megkérdezni, hogy ő mit ajánl.
2023. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Érzéstelenítés.Engem arra beszélt rá az aneszteziológus.Azt mondta, hogy az altatás nagyon megterheli a szervezetet, és rosszul is leszel utána.
2023. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
62%
Ha frusztrálna, hogy ébren vagy, akkor altatás, ebben mi nem tudunk dönteni.
2023. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát melyiket preferálod? Van, aki ébren szeret lenni, van aki nem. A gerincbe adott érzéstelenítő kellemetlen.
2023. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ez attól is függ, hogy milyen műtétet végeznek.


Végtagot le lehet zsibbasztani, de has-mellkasi műtétek közül keveset lehet altatás nélkül megcsinalni.

2023. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Csakis altatás. A gerincérzéstelenítésnek is vannak hátrányai. Nekem ugyan nem fognak oda beszúrni....soha.
2023. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Altatós műtétem már volt kétszer aok éve, nem volt semmi gond. Viszont a másiknál még órákkal a műtét után is fennálhat deréktől lefelé a bénaság, órákig nem mogathatom a fejem mert durva fejfájást okoz,gond lehet a pisivel és akkor katéterezni kell. Valahogy így mondta az orvos. Előnynek mondta, hogy nem kell lélegeztetni, jobb a fájdalomcsillapítás.
2023. szept. 5. 15:22
 10/12 A kérdező kommentje:
sok éve
2023. szept. 5. 15:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!