Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akik sokat vagytok kórházban,...

Akik sokat vagytok kórházban, ti is azt tapasztaljátok, hogy a férfi ápolók/nővérek empatikusabbak, kedvesebbek, mint a nők?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat feküdtem bent, fogok is még, és mindig úgy éreztem, hogy a férfiak kedvesebbek, tisztelettudóbbak, óvatosabbak. A különbség főleg az idős néniknél jött ki, akiket katéterezni vagy pelenkázni kellett, velük a nők konkrétan úgy beszéltek, mint az utolsó senkikkel, főleg az idősebb nővérek. Velem nem volt senkinek annyira baja, mert relatíve jól toleráltam a helyzetet, nyugiban voltam, önállóan oldottam meg a dolgaimat és huszonéves lány vagyok, de azért mindig örültem, amikor mondjuk branült szúrni, vérhígítót adni vagy akár szondát berakni férfi jött. Mitől lehet ez, ha közben az a közkeletű gondolat, hogy a nőkben több a gondoskodási vágy és ők az empatikusabbak? Miért van ennyi kiégett nővér és miért utálják ennyire az életüket? Miért foglalkoznak emberekkel, ha egy kedves szavuk nincs hozzájuk? És ha pár hét után bemegyek műtétre, ami után viszont én is elég magatehetetlen leszek, hogy tudom kivédeni, hogy pokrócok legyenek velem?

2023. szept. 26. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk volt fiúnővér, aki épp ilyen fegyelmi vétség miatt lett áthelyezve.

Egyébként az évek alatt cca. 5 fiú fordult meg itt a tanulókon kívül, mással nem volt baj.


Nők közül változó, fiatalból is van kiégett - ez megint mit akar, takarodjon stílusú és idősből is rendes, vállalhatatlanul szemétkedő egy volt. Őt is büntiből a fiúval áthelyezték az elfekvőbe, ami nem megoldás mert az ilyeneket inkább el kellene tiltani, de hát nincs ember... és még röhögött is rajta, hogy ott mondhatja, hogy a zavart beteg csak képzelte, hogy beszólt neki és rángatta pelenkázás közben.

2023. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert buta, primitív, tanulatlan emberek mennek ápolónak, a hozzám hasonló elit, intelligens Úriemberek orvosnak mennek.
2023. szept. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen, mindenki ugyanolyan, férfi eü. dolgozóból is van sok bunkó, meg női dolgozóból is.
2023. szept. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!