Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözésnél miért...

Gyomortükrözésnél miért alakul ki az öklendezés?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat öklendeztem. De nem lehet megfulladni tőle nem?

Miért jön létre az öklendezés?


Pici az endoszkóp de mégis amikor a torkomba került olyan nagy



2023. okt. 27. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Jaj ettől én is félek hogy ilyen vagy rosszabb reakcióm lenne 💀
2023. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyomortükrözés során egy kb ujjnyi vastagságú endoszkópot juttatnak az ember gyomrába, a másik vége pedig ott az orvos kezébe és a műszerhez rögzítve. Ilyenkor mivel nem ehetünk azt hiszem kicsivel több mint 12 órán át, kiürül a gyomrunk, így nem tudnánk aspirálni, ami fulladásveszelyt jelentene. Ez az, amikor a gyomortartalom valamilyen módon (akár hányás, regurgitáció során) visszakerül a szájba és onnan véletlen a légutakba, amit aztán elzár.

Szóval üres gyomorral nem valószínű a fulladás veszélye. Plusz, mivel nem a légcsőbe, hanem a nyelőcsőbe kerül az endoszkóp, így nem jelent veszélyt.

Az öklendezés azért alakul ki, mert a garatnak ez egy természetes reflexfolyamata. Az a cső egyszerűen stimulálja és az igyekszik onnan eltávolítani. Tudod, mint a bulemiás személyek, akik hánytatják magukat, ők is ingerlik valamivel a garatot.

A páciens gyakran pánikol, hogy meg fog fulladni, mert félelmetes, amikor öklendezned kell és a gyomrodig hatol egy cső, ami a szádban van és nem te fogod a végét :)), de ha tudod magad kicsit erővel kontrollálni- nehéz, tudom - akkor megkönnyíted a doki dolgát, mert hamar megnézi mi a szitu (kamerán), biopsziát vesz és kész is. Az öklendezés miatt sajnos, mivel nagyon rázkódik a kép, tovább tart a művelet.

2023. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!