Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Több éve inzulinos cukorbeteg...

Több éve inzulinos cukorbeteg vagyok. kérdésem azokra irányul, hogy az Inzulin pumpa közgyógy ellátási igazolványra kapható e? Valamint az OZEMPIC oldatos injekciót ki írhatja fel? Mennyi az ára? A kettő közül melyik a hatásosabb?

Figyelt kérdés
2023. okt. 30. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Inzulin pumpát itthon támogatásra csak 1-es típusú cukorbeteg kaphat.
2023. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ozempic-et az orvosod írhatja fel, akihez jársz a diabéteszedet kezeltetni. Nekem legalábbis ő írja fel. Egy hónapi adag kb 35-40 ezer forint, patikától függ hogy hol mennyi. Hetente kell beadnom magamnak az injekciót, szóval egy havi adag az 4 szuri egy injekciós tollhoz.

Az inzulin-pumpáról nem tudok nyilatkozni.

2023. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Lehetséges hogy ezért jött szóba az Ozempic injekció, de mielőtt ezt felírja, előtte különböző vizsgálatokra kell elmennem.Nekem azt mondta az orvos hogy egyhavi ellátmány 10 ezer forintba kerül, mert van TB támogatás.Ez az injekció állítólag csökkenteni tudja a magas inzulin adagolást.
2023. okt. 30. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Inzulinpumpa szakmailag is csak 1-es típusú diabetesz esetén indokolt, és csak diabétesz szakrendelésen keresztül elérhető

Az Ozempicre belgyógyász írhat javaslatot, receptet utána a háziorvos is írhat. Emelt támogatás mellett 10740 Ft a térítési díja.

Nincs értelme annak a kérdésnek, hogy melyik a hatásosabb, ui. dózis kérdése. Egy 2-es típusú cukorbetegnek a jelenlegi kezelési séma mellett előbb javasolt az Ozempicet (és a Forxigát vagy Jardiance-t) elkezdeni (a metformin után) és utána az inzulint.

2023. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
25%
Én nem vagyok cukor beteg, de az én háziorvosom ezt az injekciót írja fel már egy éve kb. és sikerült lefogynom 25 kg-ot a testsúlyomból. Mióta ezt alkalmazom kb mindenből a negyedét eszem csak. Szerintem étvágytalanságot okoz ez az injekció.De fogyásra egészen biztos hogy hatásos.
2023. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös! Igen az Ozempic étvágytalanságat okoz! És csak rövid távon alkalmazható elméletileg, legalábbis a ozempic gyártója szerint. Mivel az egész emésztő rendszert károsítja. Illetve állandó hányingert és állandó hasmenést is okoz. Ezért nem mindenkinek írható fel.
jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-osnak: az Ozempic NEM csak rövid távon alkalmazható, NEM károsítja az emésztőrendszert. Tényleg okoz(hat) hányingert, étvágytalanságot, teltségérzetet.

Amennyiben másként tudja, kérhetnénk orvosi cikket amelyeből az információt szerezte?

jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!