Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyar és az angol egészségü...

A magyar és az angol egészségügyi rendszer nagyjából megegyező?

Figyelt kérdés

Tehát kötelező egészségbiztosítási hozzájárulás van mindenki számára a jövedelméből, cserébe az ellátás ingyenes?


Vagy van amiket Magyarországon külön meg kell fizetni (pld műtétek) amiket Angliában ingyen elvégeznek?


Mik a főbb különbségek?


2023. nov. 11. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból hasonló, igen. Van egy azonosító számod, az ún. NI number, amit ki kell váltanod, ez lesz a közös adó- és TB számod. A munkáltatód vonja le az adódat és a TB járulékot is a fizetésedből és ő fizeti be az állami szerveknek (vállalkozókra nem tudom mi vonatkozik, gondolom önadózás, de én mindig alkalmazott voltam). Minden ellátás ingyenes.


Fogorvosi ellátásban nem tudom mi ingyenes és miért kell fizetni, de őszintén szólva ezt itthon sem tudom, itt is, kint is magánorvoshoz jártam.


Annyi különbség van, hogy a szakorvosi vizsgálatok eredménye a háziorvoshoz fut be, ő egyeztet veled utána, tehát nem külön a szakorvosok De persze lehet, hogy ez sem minden esetben működik így, nekem egyszer volt egy kisebb eü problémám, akkor a háziorvos írt ki vérvételt, röntgent és UH-t, minden vizsgálati eredmény hozzá futott be és hozzá kellett visszamennem egyeztetni a végén.


A második mondatod nem értem. Mo-on sem kell külön megfizetni semmilyen műtétet, mire gondolsz pontosan?

2023. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1


Bocsi. Lehet rosszul fogalmaztam. Én Magyarországról kérdezek mint valaki aki nem ismeri a magyar rendszert, ugyanis nagyon régóta Angliában élek.

2023. nov. 11. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Aha, félreérthető volt. Magyarországon külön adószámod és TB számod van. A TB-t a munkáltató vonja a fizetésből és fizeti az állam felé (vállalkozóknál valamilyen formában neked kell fizetned az állam felé). Minden ingyen jár, bizonyos fogorvosi kezelések is (erre írtam, hogy ezt itthon sem tudom, hogy most pontosan mit fedez a TB, magánba járok).


Itthon sem kell fizetni a TB alapon végzett műtétekért, beavatkozásokért, viszont hosszú évek kitartó munkájával a béka segge alá dolgozták az eü színvonalát, qrvahosszú várólisták vannak szinte minden műtéthez, sőt, általában egy sima röntgenre vagy CT-re is. Igazából mit szeretnél tudni?

2023. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És Magyarországon az ingyenes kórházi ellátás mellé nem csak hosszú várólistákat, hanem egyre több fertőzést is lehet kapni mostanában...

[link]

nov. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!