Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tudok fellebbezni orvosi...

Hogy tudok fellebbezni orvosi döntés ellen?

Figyelt kérdés

2023. nov. 14. 18:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem kezeltek félre se jogilag, se orvosilag, se sehogy. Az orvosnak megvan a joga az szakma aktuális állásának, érvènyes irányelveknek megfelelő kezelési lehetőségek közül választani. A 2023-as európai hipertónia kezelési irányelv szerint pedig az ACE gátlók ugyanúgy az elsőként választható gyógyszerek csoportjába tartoznak, mint az ARB-k.

Ezzel együtt, szerintem, ha normálisan elmondod a doktornak, hogy te elsősorban ACE-gátlót szeretnél, akkor valószínűleg el fogja fogadni. Ha viszont ezzel a fellebbezéses, jogi félrekezeléses szöveggel jösz, akkor az biztos egy nem lesz egy jó hangulatú orvos - beteg kapcsolatnak az alapja.


Itt az érvényes irányelv:


[link]

2023. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%
#10 oh én teljesen támogatlak. Mégis mi baj lehetne abból, ha nem az orvos, hanem a paciens dönt a kezelésről? Rendelkezzen mindenki a saját kezeléséről! Kinek mi köze hozzá, h én milyen gyógyszert tartok jónak?Abszolút igazad van!
2023. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12: le van írva, hogy az ACE-gátló elsőként ajánlott. Akkor miért nem bírod benyelni, hogy nekem is lehet igazam?
2023. nov. 14. 19:56
 14/26 A kérdező kommentje:
végül az lesz, hogy semmit se fogok szedni. látjátok, ezért nem jók a compliance meg az adherencia mutatói
2023. nov. 14. 20:06
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
A #11-es válaszát miért ignorálod? Talán mert azt bizonyítja, h mégsincs igazad? Nahát… pedig már majdnem postáztam neked a doktori címedet.
2023. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
#14 na most jól kitolsz velünk. Egészségedre váljék, ha nem szedsz semmit xD
2023. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
15: Mivel lehet ACEi vagy ARB is, de megfontoltabb lenne nagyobb evidenciákkal rendelkező gyógyszert választani. Így részben igazam van. Nagyon sok helyen a mai napig egy alternatívaként tekintenek az ARB-kre, ha a beteg szárazon köhög vagy fekete.
2023. nov. 14. 20:16
 18/26 anonim ***** válasza:
94%

“ Így részben igazam van.”


Az előbb meg még konkrétan azt mondtad, hogy téged félrekezeltek.

2023. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

így is mondhatjuk, de türelmes vagyok, hiszen nem mindig sikerül eltalálni a megfelelő gyógyszert még 6 év egyetem után sem:)

gondolok itt arra, hogy sokszor kell terápiát módosítani, mire a páciens vérnyomása beáll

2023. nov. 14. 20:40
 20/26 anonim ***** válasza:
96%

Q: Hogy tudok fellebbezni orvosi döntés ellen?

A: Sehogy. Az orvos nem bíró, az egy teljesen másik intézmény.


Q: Megillet engem is a jog, hogy az elsőként választandó ACE-gátló terápiában részesüljek.

A: Nincs ilyen jog. Az orvosnak joga van eldönteni, hogy milyen terápiát javasoljon, neked meg jogod van, hogy ne vedd igénybe az ellátást.


Q: Szóval engem jogilag félre gyógyszereztek.

A: Jogilag akkor nevezd meg a törvényt és a paragrafust, amit az orvos vagy az intézmény megsértett, mert a jog erről szól, nem pedig az álmodozásról.


Q: Mert akinek nincs orvosi diplomája, az bele se szólhat a saját életébe?:( szomorú ez a hozzáállás, ezért félnek az emberek orvoshoz menni.

A: Van beleszólásod, de ahogy nem te kapálod a krumplit, nem te csontozod a csirkét, amiket majd megeszel, úgy az egészségedet is rábízhatod az arra hivatott személyekre.


Jobbulást kívánok!

2023. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!