Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vényköteles a műanyag...

Miért vényköteles a műanyag fecskendő?

Figyelt kérdés
Ki akartam tisztítani a fülem, olvastam, hogy gyógyszertárban lehet venni műanyag fecskendőt. Elmentem rákérdeztem nő habogott, hogy mire kell, mondom fültisztításra, hát ezek vényköteles dolgok, meg arra amúgy se lehet használni, menjek el fül-orr gégészetre. Azért akartam venni, hogy ne kelljen 2 napot bedugult füllel ülnöm itthon, amíg időpontot kapok. Valakinek információja erről, hogy csak a patikus hölgy volt tájékozatlan, vagy valóban csak orvosi receptre lehet műanyag fecskendőt venni (tű nélkül persze).
2010. okt. 20. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
na vajon miért....a drogosok miatt
2010. okt. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem hinném hogy vényköteles lenne, én a beteg cicám vizeletminta-gyűjtéséhez már többször is vettem. Gondolom, nem tűvel együtt szeretnéd.
2010. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszertárban vetted? Egy üres, tű nélküli fecskendő, nemhiszem h problémát jelentene drogos szempontból, de légyszi írjátok meg h ti hol vettetek ilyet, ha esetleg lehet vhol gyógyszertáron kívül.
2010. okt. 20. 12:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Patikában vettem Pesten többször is, simán adtak. Biztosan nem vényköteles.
2010. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot szeretnék hozzáfűzni. Egyrészt nem vényköteles. Lehet hozzá tűt is venni, az se vényköteles. Valamint a tűvel ellátott (inzulinos, nemzetközi egységes) is teljesen simán megvásárolható.

A drogozás visszaszorításában pedig nem segítene, ha vényköteles lenne, max. bizonyos betegségek terjedésében.

2010. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik patikába/gyógyszertárba, nekem is simán szoktak adni (a férjem méhész, azzal méri a méhecskéknek a gyógyszert).
2010. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

21:36-os vagyok, épp csak a lényeget felejtettem el leírni.

Szóval egyrészt: patikában kapható, én a Keletinél szoktam venni.

Ha olyan helyen laksz, akkor viszont menj el az Anivet nevű állatorvosi műszerboltba, ott ömlesztve kint van a polcon az összes létező méret, annyit veszel amennyit akarsz és senkit nem érdekel. Ugyanúgy steril. Tűt is lehet venni, szintén mégnagyobb mérettartományban, mint a patikában, sőt, vénakanült, infúziós csövet meg akármit. Ennyire nem vényköteles.

2010. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor a patikus hölgy volt fogalmatlan:)
2010. okt. 21. 11:57
 9/11 anonim válasza:
100%
A nő bamba. Nem vényköteles.
2011. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyászati segédeszköz bolt v patikaba ma vettünk kanalasgyógyszer adagoláshoz
2012. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!