Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha MRI közben csuklani vagy...

Ha MRI közben csuklani vagy köhögni kell, és nem bírjuk visszatartani, de a fej mozdulatlan marad közben, a leletet ugye ez nem befolyásolja?

Figyelt kérdés
Koponya MRI

nov. 25. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Vélhetően jelentős mértékben nem. Én tüsszentettem párat, a kontrasztanyagtól. Gondolom koponya MRI-ről van szó.
nov. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, koponya. Tüsszentést meg tudtad úgy oldani, hogy nem mozdultál meg?
nov. 26. 00:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában nem, de a vizsgáló asszisztens látja a monitoron, és szükség esetén az adott szelettől ismétli/kiegészíti a képalkotás.
nov. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Zavaró igen, mert nem tudsz úgy köhögni, hogy semmi ne mozduljon be, az izmok, erek, lágyrészek bemozdulnak. De ezzel nem lehet mit tenni, gyakran megesik, de van, amikor csak 1-2 szeleten látszik és, ha a kérdéses elváltozás nem ott van, akkor nem szoktak ismételgetni emiatt, de ha ez probléma, vagy sok szeleten látszik, esetleg az egész szekvencia rossz lesz, akkor ismételni kell.
nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy a nagy nyeléseket is mellőzni kell, ez igaz?
nov. 26. 09:51
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, teljesen mozdulatlanul kell feküdni.
nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha mégis megmozdulok, akkor meg kell nyomnom egy gombot, vagy látják a monitoron?


Illetve nyelni lehet mozdulatlanul is, nem? Tehát a fejem nem mozdul meg közben. 20 percet nem lehet nyelés nélkül kibírni.

nov. 26. 11:52
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak akkor látszik, ha már kész az adott szekvencia, bár lehet van olyan gép ami a bemozdulást is érzékeli. Ha gondod van, vagy valami nem stimmel, akkor jelzed ott a megbeszélt módon. A kérdésed az volt, hogy a nagy nyeléseket kell-e mellőzni, nem az, hogy nyelni lehet-e, nyilván fogsz, a fejed meg úgyis ki van párnázva valamennyire, nem kell aggódni, sok másik embernek csináltak már koponya MRI-t gond nélkül. Nyilván minden mozdulatot nem lehet elkerülni. Vannak egyébként mozgáskoordinált vizsgálatok is, adott MRI laborban kérdezz rá, ott megválaszolnak neked mindent.
nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 fogalmam sincs, nyílván valamennyire bemozdult a fejem amikor tüsszentettem. Kérdezték is, hogy minden oké-e, pedig előre szóltam szerintem, hogy ez várható. Érdekes mód volt olyan, aki képes volt még a vizsgálat előtt megszúrni, hogy kitüsszöghessem magam időben.
nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!