Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nincs lehetősége egy...

Miért nincs lehetősége egy embernek haramdik szívtranszplantációra?

Figyelt kérdés
Van egy debreceni lány, akinek a második szive kezd kilökődni. Miért nem kaphat egy harmadik szívet?

dec. 9. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
harmadikat mire fel .
dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre gondolsz: [link] ?
dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
A szervtranszplantációnak nagyon szigorú szabályai vannak, mivel ezek a szervek nem az égből hullanak korlátlan mennyiségben, éppen az a gond, hogy a többség sajnos előbb meghal, minthogy egyáltalán felmerüljön egy esetleges szerv lehetősége. Objektívnek kell maradni és annak kell adni, akinek a szervezete jobb eséllyel fogadja be (és nagyobb szüksége van rá stb stb.) Nyilván, ha az én gyerekemről lenne szó, én is minden követ megmozgatnék, nem vagyok én sem egy lelketlen tuskó, de az ország másik részében meg lehet van egy másik Zsuzsi, akinek meg nem lökte volna ki a szervezete a szívet.
dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Több cikket is megnéztem most. Már az előzőbe is majdnem belehalt. Egy szívtranszplant nagyon megterheli a szervezetet, egy nagyon komoly műtét. Eleve nagyon sokan nincsenek is abban az állapotban, hogy végre lehessen rajtuk ezt hajtani. Az egyik cikk írja, hogy az orvosok szerint nem élné túl a műtétet. És amit 3-as írt, nagyon kevés az (alkalmas) donor szív, nagyon sokan várnak szívtranszplantra, ha van alkalmas szív az kapja aki a legnagyobb eséllyel túléli a transzplantációt. Miután nála sajnos pici az esély arra, hogy túlélje a műtétet meg sem próbálják.


Illetve még egy apró zárójeles kiegészítés. Ha a GOKVI-ban (ahol kezelik) azt mondják, hogy sajnos nem alkalmas újabb transzplantra akkor ez sajnos így van. A GOKVI a Föld egyik legjobb ilyen profilú intézménye (az első 5-ben biztosan benne van), ha ott valamit nem tudnak megoldani az sajnos nem megoldható. Ők sem mindenhatóak.

dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen őrá gondoltam.
dec. 9. 20:00
 6/6 anonim válasza:
Csire Zsuzsanna? Sajnos meghalt. Asszem 2 hete?
ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!