Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laktózintolerancia visszatérít...

Laktózintolerancia visszatérítéshez 5 egybefüggő év kell munkaviszonyból? (Valamint egy genetikai teszt elég rá?)

Figyelt kérdés

Voltam egy Synlab magánvérvételi helyen ahol megállapították a CC allél laktózintoleranciát. Elmentem a háziorvoshoz, széttette a kehét, hogy ezzel gaaztrora kell menjek. Most ott is fognak csinálni egy kilégzéses tesztet vagy elég ami leletem van?


A visszatérítésyel pedig várjam meg míg 5 évem letelik? Mert 5 éve egy év munkanélkülin voltam, előtte dolgoztam



dec. 15. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiállítják az igazolást, rá foják írni, mitől kezdődően áll fenn a betegség.

Attól az időponttól vagy jogosult a kedvzményre.

Ha korábbi dátumt írnak, akkor kérheted vissza, az szja bevallásod önellenőrzésével, de csak max 5 évre visszamenőleg.

dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha normális a doki, akkor fog csinálni kilégzéses tesztet. Az a biztosabb, a genetikai teszt hajlamot mutat ki.

Amíg nem voltál gasztrósnál, ne kezdj a saját szakálladra diétába, mert fals lesz az eredmény.

dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
2, és ennek mi köze a kérdéshez???
dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3, Idézem a kérdezőt:

"Most ott is fognak csinálni egy kilégzéses tesztet vagy elég ami leletem van?"

Erre a kérdésre válaszoltam. Esélyesen fognak. A meglévő lelete magában kevés. A genetikai tesztnek olyan haszna van, hogy - amennyiben a kilégzéses kimutatja - az alapján visszamenőlegesen ráírhatják, hogy korábban is fennállt a betegség (hiszen ott az örökölt hajlam), vagyis megkaphatja az öt évre visszamenőleg járó összeget.

dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
miert a cc allel nem egyertelmuen laktozerzekeny?
dec. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a CC indokokja, hohy 100% laktózérzékenység áll fent, nem értem miért kell kilégzéses is mert ez ráadásul fizetős dolog, de lehet én vagyok félretájékozott. Ugye az lenne a legjobb ha lenne egy egyértelmű ajánlás erre, de tudjuk hol élünk..
dec. 15. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai vizsgálat a betegségre való hajlamot jelezheti, de aktuálisan

a betegség fennállását nem igazolja. Mivel adókedvezményt klinikailag manifeszt betegség esetén állíthat ki gasztroenterológus, azaz a fennálló klinikai tünetek és a pozitív H2-kilégzési teszt esetén adható ki. A klinikai diagnózis időpontja pedig az, amikor a beteg panaszai alapján elvégzett H2-kilégzési teszt pozitvitást mutat. Az adókedvezményre vonatkozó igazolást a megállapított diagnózis alapján lehet kiállítani. A jogosultság kezdete pedig csak a diagnózis felállításának időpontja lehet.

dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem csak a cc allel lett megallapitva, kilegzeses teszt nem volt, es megis kapok adokedvezmenyt…

de valoban elkell menni a gasztroenterologiara es kerni igazolast, es azt bemutatni a navnal

dec. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!