Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vörös- és fehérvérsejtsz...

Magas vörös- és fehérvérsejtszám mire utal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltam vérvételen, és a koleszterin LDL 3,2 vérsejtsüllyedés 16,0 c-reaktív protein 12,2 koleszterin össz 5,8 triglicerid 2,0 illetve ami aggaszt nagyon, hogy a vörös és fehérvérsejt számom nagyon magas. Mindkettőnek 10 van beírva referenciának. A vörös az 25, a fehér 43. Aggaszt az, hogy a koleszterin mit jelent. Mielőtt mondanátok, holnap felhívom az orvosomat, hogy kiértékelje. Viszont addig is hátha tud valaki valami okosat mondani mert nagyon ideges vagyok

dec. 21. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy a fehérvérsejt és vörösvérsejt felső határa ugyannyi legyen a laborban. Szerintem te a vizeleteredményed nézed....
dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nőnemű vagy a 16-os vérsüllyedés akkor is kicsit sok, utalhat valamilyen gyulladásra. Ezzel összhangban lehet a magas fehérvérsejt szám. A vörösvérsejt számot szerintem is elnézted valahol. Az összkoleszterin nem olyan túlzottan magas, bár ha fiatal vagy, akkor valóban alacsonyabbnak kellene lennie, hacsak nem étkezel zsírosan.
dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A koleszterinszint mit fejez ki? Csak zsíros étkezés okozhatja? Nem igazán vagyok otthon ebben a témában. Egyébként fiatal vagyok, 23 éves, szóval biztos nem kéne magasabbnak lennie.
dec. 21. 22:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a családomban elég gyakori az érrendszeri betegségek előfordulása.
dec. 21. 22:17
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ebből semmit sem lehet megmondani így, majd az orvosod. Szerintem ebben a koleszterin az ami pont senkit sem fog érdekelni. Sűllyedés a sok vvt és fvs miatt magasabb, de nem vészes, inkább az alakos elemek az érdekedek, nem volt nemrég valami betegséged, lázzal, stb.? Attól simán lehet.
dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!