Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnèk átjelentkezni...

Hogyan tudnèk átjelentkezni egy másik Endokrinológus orvoshoz?

Figyelt kérdés
Nem olyan règen voltam pajzsmirigy betegsèg kivizsgálása miatt Dr. Tóth Gèza főorvosnál Endokrinológián ès a fickó elképesztően modortalan volt. Először voltam nála, meg maga a vizsgálaton is ès teljesen kikelt magából, kiabált velem, megalázott, mindezt azèrt mert nem vittem a korábbi papírjaimat, hogy èvek óta pajzsmirigy alulműködésem van. Van egy másik, Augustin doktor aki ugyanott rendel, csak másik napokon. Szeretnèk hozzá átjelentkezni, de a kartonozóst megèrdeklődtem ezügyben, aki azt mondta, hogy nem lehet mert egymás betegeit nem fogadják. Március közepére van új időpontom, akkor kell visszamennem, de èn ehhez a seggfejhez nem szeretnèk! Mit tehetnèk?
dec. 28. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűen kérj máshová időpontot. Nekem neurológus csinált hasonlót, elmentem másik szakrendelésre és kész.
dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom TB (SZTK) alapú orvos. Oda csak a körzetes (lakhely szerinti körzetes) betegek mehetnek. Nincs más orvos. Hiába ő a lakhelyed szerinti orvos. Vagy hozzá jársz, vagy elmész fizetősbe úgymond magánba / privátba, és fizetsz. Szóval a TB alapú esetén nincs választásod. akár milyen bunkó és tahó. Maximum a beteg jogi képviselőt kereseted meg, és a beteg jogi képviselőnél érdeklődj, hogy mi a teendőd ha bunkó / tahó stilusú az orvsod. Bár ha csak bunkó és tahó akkor valószínűleg nem tehetsz panaszt. Illetve el utasításra kerül a panaszod. De ettől független egy másik tanács is hasznos lehet. Próbálj meg a házi orvosodtól kérni egy másik beutalót egy másik szak rendelőbe. És ha ez sikerül akkor nyert ügyed van. De alapból TB alapon nem nagyon ugrálhatsz.
dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sztk alapon működő. A házi orvos legközelebb jövőre lesz, mert szabin van, akkor majd nála rákèrdezek, hogy adna-e másik beutalót. Lakhelyemen van ez a másik orvos is, hiszen ugyanabban az sztk-ban ès rendelőben dolgozik, annyi, hogy más napokon. Csak amikor időpontot kèrtem a rendelőben, akkor pont az a doki volt aki modortalan. Csak mèg nem tudtam akkor, hogy tapló.

Egyébként lehet hülye kèrdès, de ha kereskedelemben, pl egy boltban panaszt tehet a vásárló bármely ott dolgozóra a főnöknek a viselkedése miatt, ès emiatt az bajba kerülhet, akkor egy orvost mièrt nem lehet ugyanígy bepanaszolni, úgy, hogy törtènjen is valami?

dec. 29. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as / kérdezőnek! 2-es válaszíró voltam! Mint írtam erre való a beteg jogi képviselő! Minden rendelőintézetben ki kell írva legyen a beteg jogi képviselő elérhetősége. Keresd meg a betegjogi képviselőt. És mond el neki mi történte, és kérj tőle tanácsot. Vagy maximum be is perelheted az orvost. De mint írtam is, csak és kizárólag ha a modorával van bajod akkor nem fognak jogilag foglalkozni vele. Vagy legalábbis megprobálnak le pattintani.
dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!