Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Másnak is kifordult a gyomra...

Másnak is kifordult a gyomra a krónikus belgyógyászati osztályon?

Figyelt kérdés

Anyám párszor beküldött látogatásra, de még napokkal utána is. Ahányszor ott voltam, tömör húgy, szar és fos és az a undorító kajaszaf keveréke. Többször majdnem megrókásztatott. Alapból nem bírom a nagyon büdöset, hányingerem lesz. Szellőztetve egyszer sem volt, az ablakokról a kilincs leszerelve. Volt egy rákos nő teljesen halott volt, mint egy múmia és ezt látnom kellett, nem vitték el. Nem hiszem, hogy ilyen körülményeknek kellene lenni ott sem. A legutolsó, hogy ezért mindenkitől nem is kevés tarifát vártak el pluszban.


Undorító. Engem valahogy nagyon lesokkolt és rosszul vagyok, ha rágondolok.


jan. 1. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak ott, hanem alapból a kórház... KÓR HÁZ
jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem jellemző mindenhol. Én a napokban voltam a Kútvölgyiben látogatóban és csak ámultam és bámultam, hogy minden ragyog és gyönyörű. Nemrégen felújították teljesen a kórházat.

Modern ágyak, éjjeli szekrények, fürdőszoba a szobákhoz, patika tisztaság. Ilyen is van. Nem kell általánosítani.

jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell itt a sz....-t keverni, mert nagyon sok kórházat, rendelőintéhetet felújítottak. 50 év elhanyagolt állapotát nem lehet 5-10 év alatt helyrehozni.
jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanez a tapasztalatom. De nem csak belgyógy, a mozgásszervi rehab meg a hoszpisz is ilyen, máshol még nem vágott ennyire mellbe. Mindhárom helyen látogatni voltam, már a bejárati ajtóban öklendeztem. Nekem nem gyenge a gyomrom, de ezt a szagot, ahogy pont te leírtad, egyszerűen nem bírom elviselni.
jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mozgásszervi rehabon is voltam (másik intézmény) látogatóban, ugyanennél a személynél, de nekem ott viszont nagyon jó tapasztalatom van. Az illetőnek is tetszett, a berendezések stb. nagyon elavultak, de ott se bűz nem volt, se hasonló gusztustalanság, pedig ott nem jó időben voltunk. Pedig ott is pelenkázták őket. A másik, hogy a rehabon fürdették őket minden nap, aki nem tudott maga segítettek, itt meg a 3 hónap alatt nem fürdött egyszer sem. Lavorból törölgették (segítséggel, kerettel, bottal, ki tudott volna menni).


A másik gondom, hogy ez nem hiszem el, hogy nem kicsit fertőzés veszélyes ilyenben lenni, ilyen egyszerűen nincs.


A környező országokban ilyen nincs. A hozzáállás és a higiénia nem pénz kérdése. Mondjuk wc papírt otthonról vinni is szégyen.

jan. 1. 15:05
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe kellett kerülnöd.

De valahogy jobban együttérzek azokkal a betegekkel, akik ott fekszenek, meg azokkal akik ott dolgoznak.

Szellőztetni csak éjszaka tudnak -úgy, hogy a folyosón van nyitva az ablak-, mert ilyen súlyos betegek könnyen megfáznak, az meg náluk még nagyobb bajt okoz.

Azt nem tudom milyen, amikor nem "teljesen halott" valaki... Ha beáll a halál egy ideig az ágyban hagyják, csak később viszik el.

Ez azért van, hogy megbizonyosodjanak a halál beálltáról.

Kevesebb utálkozás és több emberség kellene részedről!

jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Anyám miatt kénytelen voltam, de a végére nem tudott oda berendelni akármit csinált. Nem bánnám, ha kihagytam volna. Tesómat egyetlen egyszer küldte be.
jan. 1. 15:08
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Nővér vagyok és pont ilyen krónikus beloszt.-on vagyok most 3 hónapig. Igen a sok súlyos beteg nem feltétlen a kórház hibájából elhanyagolt, hanem sokszor a kedves hozzátartozóktól is. Van olyan beteg akinek soha nem hoznak tiszta ruhát, nem is látogatják. Szinte lerohad a hálóruhája. Összecsinálja magát és bizony idő míg kitakarítjuk őket és a szag addig teljesen szétterjed.

Ahogy az egyiket rendbe tetted, már a másik bűzlik, mert nem tud szólni és nem tudja visszatartani. Próbáld ki egyszer és megtudod miről is beszélsz. Képzeld magad az én helyembe, amikor naponta 4-5 ilyen beteget kell tisztába tenni. Sokan nem is érzik, hogy becsináltak, csak a bűz terjeng.

Viszont van olyan akit rendszeresen látogatnak, hoznak pelenkát mindig és tiszta ruhát és nincs bűz körülötte. Róla mindig gondoskodnak a hozzátartozók.

jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, aki meghal, nem viszik el azonnal a protokoll szerint 2 óráig a kórteremben kell tartani.


"Ezután ágya köré paravánt vonnak, az ápolók védőköpenyt és gumikesztyűt húznak, az elhunyt szemét nedves vattával lefedik, állát gézzel kötik fel, majd eltávolítják az ékszereit, és levetkőztetik. A holttest szennyezett testfelületét lemossák és szárazra törlik, minden ágyneműjét lehúzzák, tiszta lepedőt terítenek alá. A halottat a hátára fektetik, kezeit a mellkasán keresztbe teszik, lábait kiegyenesítik, és az orvos által megírt, azonosításra szolgáló lábcédulákat a végtagjaira kötik, végül lepedőt terítenek a testre."


Te csak egyszer láttad ezt, de gondolj arra, aki naponta kénytelen szembesülni ezzel és teszi a dolgát.

Több empátiát az ilyen betegekkel szemben és az őket ellátó dolgozókkal szemben is.


Ha itt letelik az időm akkor visszakerülök egy magánfinanszírozású időseket gondozó helyre, ahol több százezer Ft a havi ellátás és bizony ott is előfordul, hogy szagok vannak, mert valakit éppen tisztába tettek.

jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Szerinted miért kellett nekem is muszájból bemenni? Hálóruhát, alsóneműt, kaját, INNIVALÓT (innivalót is magadnak kell vinned, se teát nem adnak, ha elfogy akkor engednek vasízű langyosat az üvegbe) POPSITÖRLŐT WC PAPÍRT bevinni.. Szerintem az is szégyen, már bocsánat, ezek alapdolgok, nem a tiéd, az országé, másik osztályon érdekes módon tudtak kórházi hálóruhát adni a betegekre. Az is lehet, hogy nem elhanyagolják, csak nem tud mondjuk külföldről 2 naponta hazaugrani WC-papírt és hálóruhát bevinni, bár ezekből is lehet venni rengeteget.


Ez nem indok arra, hogy NINCS SZELLŐZTETÉS, fertőtlenítés, kinyitottam volna addig, amíg ott vagyok, NEM VOLT KILINCS. Alapjáraton nem egészséges áporodott, elfogyott oxigénű helyiségben lenni. Ez nem pénz, vagy idő kérdése. Senki ne mondja, hogy a vizelet, ürülék nem fertőző. Nekem azt is mondták, napi 3 pelenka a fejadag, nem lehet többet. Van egy alap díj a kórháznak, meg még ugye ami csurran-cseppen. Ezért.


Nem, hogy fertőző, emberhez méltatlan. Beléptem és okádnom kellett. És MINDIG. És nemcsak az adott éppen véletlen becsinált beteg ágya mellett... Szerintem a használtakat sem jól, elzártan tárolják...


Itt paraván sem volt, vagy hasonló, 2 napig enni sem tudtam és napokig magam alatt voltam, hogy én nem akarok ebbe a helyzetbe kerülni... Alapjáraton nem vagyok érzékeny ember. Néha egyébként rágondolok az osztályra és elfog a hányinger akkor is. Azt a szagot, bűzt leírni nem tudom.. Mondjuk a tesómat nem küldte be anyám egyszer sem, könnyű magyaráznia, nevetnie.


Az idősotthonokat ne is említsd, mi csak magánnál érdeklődtünk. Bekerülni évek, várólista, sok helyen helybelit fogadnak csak. Férőhely kevés, jelentkező rengeteg, ezért sok helyen milliós tételt kérnének, csak hogy bevegyék.

jan. 1. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!