Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek, 10 napja be van...

Mit tegyek, 10 napja be van dugulva a fülem?

Figyelt kérdés

A háziorvos csak bunkón leoltott, hogy miért mentem hozzá, menjek fül-orr-gégészhez. Csak azt gondoltam, hátha tud segíteni és akkor nem kell máshova menjek. Az egész rendelő üres volt de úgy viselkedett velem, hogy azt éreztem feltartom a hülye problémámmal. Pedig már nagyon zavar, hogy nem hallok a bal fülemre.

Van esetleg valami házi gyógymód? Mert már nem merek több orvoshoz elmenni, nehogy zavarjam őket.



jan. 3. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg zsirdugo van a fuledben. En mindig magamnak oldom meg. Nagyobb fecskendo (persze nem tuvel), langyos szappanos viz a mosdokagyloba es addig oblogetem, amig ki nem mosodik a dugo. Kb. 6-8 oblites kell, mire kijon. Attol meg ne felj, hogy viz megy a fuledbe, ki is jon. Ha orvoshoz megy, ugyanezt fogja csinalni.
jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ő nem tud belenézni a füledbe, így sokat nem tud vele kezdeni. Menj a fül-orr-gégére.
jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ful orr gegeszet. 2 perc alatt megoldjak
jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valami felsőlégúti huruthoz kapcsolódik, akkor lehet fülkürt hurut is, aminél az orrcsepp segít.
jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gégészetre mennél, előtte csepegtess olajat (bármilyen otthoni, lehet kapni direkt sprayt is) pár napig a füledbe ami meglazítja a zsírdugót, így ki tudják mosni. Örülni fognak ha csinálod, enélkül nem is biztos, hogy kimossák/ki tudják mosni.

Ha magadnak akarod mosni, akkor is a víz előtt olajozz egy ideig. Az jobban feloldja a beszáradt fülzsírt, mint a meleg víz.

jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!