Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térdprotézis beültetés műtét...

Térdprotézis beültetés műtét után ugyanúgy lehet mindent csinálni mint az eddigiekben?

Figyelt kérdés

Sportolni már nem sportolok, maximum biciklizni szoktam a munkahelyemre.

Bár az Orvost is ki fogom faggatni, de a tapasztalatokra kíváncsi lennék, hogy a térdprotézis beültetés műtét után ugyanúgy lehet mindent csinálni ahogy az eddigiekben? Tehát pl. lehet-e térdelni (térden állni) járólapozás, parkettázás vagy egyéb szerelés miatt? Lehet-e lépcsőzni napi akár több alkalommal is? Válaszotokat köszönöm!


65/F



#munka #beültetés #térdprotézis #térdprotézis-műtét #térdprotézis beültetés #térdprotézis beültetés műtét
jan. 8. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak kb. 15 éve volt térdprotézis műtéte (nem tudom azóta mi változott). A letérdelés kivételével mindent csinál vele, mint előtte. Neki annyit mondott az orvos, hogy azt kerülje, hogy ráesik (eltörés veszély). Letérdelni nem tud azóta se. Hogy egy mai térdprotézis mennyivel másabb, mint egy 20 évvel ezelőtti, és hogy pl. járólapozni fogsz-e vele tudni nem tudom. A többi az menni fog. 5 évvel ezelőtt még a 3. emeleten lakott olyan házban ahol nem volt lift, de a lépcsőzést már nem bírja, de nem a térdprotézise hanem a 78 éves kora miatt.
jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!