Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MR vizsgálatra hova...

Koponya MR vizsgálatra hova menjek Budapest és környékén? Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Melyik a legjobb, legmegbízhatóbb? Ki, melyiket ajánlja és miért?

Figyelt kérdés
Kontrasztanyagos MR-re szeretnék menni hetek óta tartó szédülés, fejfájás miatt. A neten több szolgáltató is találtam, de nem tudok eligazodni, hogy a sok közül melyik lenne a legjobb. Ebben kérném a véleményeket. Félek a kontrasztanyagtól is, mi van ha allergiás vagyok rá.

jan. 11. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem a szabadon választott kategória.Majd oda mész ahova írányítanak,és nagyon örülsz ha korábbi időpontot kapsz.
jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magán szolgáltatóhoz mennék, mert ott 1-2 napon belül fogadnak. Mivel több ilyen hely van, emiatt írtam ki a kérdésemet.
jan. 11. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár ajánlani, mindenkinek más igényei vannak, ami meg nagyon vacak lenne, az nem is tudna működni. Azt válaszd, ami neked szimpatikus, közel van, a legolcsóbb, ahol leghamarabb van időpont, stb. Nem tudom elképzelni, hogy MR-re 1-2 nap alatt lenne időpont, de ha mégis akkor oda kell menni és arra lecsapni. A kontrasztanyag adás mindenképpen javasolt, MR-nél nagyon ritka az allergia,csak kell hozzá max 4 hetes vesefunkciós labor, bár van ahol gyorsteszttel elvégzik vizsgálat előtt.
jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

En medicovernel voltam koponya mr-en. Kontrasztanyagosra irt ki a doki de a radiologus nem latta relebanciajat a kontrasztanyagnak igy nelkule csinalta

Amugy kontrasztanyagot csak akkor tudnak beadni ha elotte volt egy laborod ahol vesefunkciot is neztek es mindent rendben talaltak

jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, leirnád, hogy milyen volt maga a vizsgálat? Nem félelmetes ? Kibirható?
jan. 11. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Én két féle kontrasztanyagot kaptam eddig az elmúlt másfél évtizedben. Eleinte a Multihance nevűt, aztán valami G betűset. Mind a kettő kiváltott allergiás reakciót, de csak enyhét. Az elsőtől tüsszentettem néhányat, a másodiktól a tüsszögés elmaradt, de lett néhány piros kiütés. Akkor megitatott velem az asszisztens egy kancsó vizet és elmúlt. Javaslom igyál sok vizet, de a kontrasztanyag fontos, mert van, hogy csak annak a halmozódása mutatja meg a gondot a vizsgálat közben.
jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Semmi extra. 25 percet fekszel mozdulatlanul egy gepben. Kicsit uncsi. Es a kezedbe adnak panikgombot szoval barmikor megszakithato.

Nekem volt nyaki es koponya mr-em is, koponya 2szer is de nem volt veluk ssmmi gond.

A feherveri uton voltam azt hiszem az is medicover ahol direkt nyitott az mr gep a feloseknek

jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„25 percet fekszel mozdulatlanul egy gepben.”


Attól függ, nekem eddig egyszer volt a koponya 35 perc alatt. A legtöbbször 50+ perc.

jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a héten már túl is éltem az MR vizsgálatot. A kontrasztanyagtól nem volt semmi mellékhatásom, pedig attól nagyon féltem. Viszont a gép tényleg hangos volt, nekem az segített, hogy a vizsgálat közben számoltam magamban, mert ez elvonta a figyelmemet az egésztől. Kibírható az egész. Ezt én mondom, aki pedig nagyon félős az orvosi vizsgálatoktól.
jan. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!