Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel fogalalkozik egy rehabil...

Mivel fogalalkozik egy rehabilitációs szakorvos?

Figyelt kérdés

Valaki, aki ismeri a szakterületet, tudna mesélni, hogy mivel foglalkozik pontosan, milyen feladatai vannak?


Kórházban nem láttam még alkalmazott rehab orvost, magánrendelésben dolgozni viszont láttam.

Milyen területei vannak (kardiológia, mozgásszervi stb)?

Milyen helyeken tudnak elhelyezkedni a szakorvosok?

Milyen kilátásaik vannak?

Jellemzően milyen életforma az általános, melyik a gyakoribb (pl magánban normál munkaidővel "nyugodt élete van", mint mondjuk bőrgyógy-kozmetológus szakorvosok, vagy inkább ilyen "kórházban lakó" típus)?


Köszi, ha válaszoltok! :)



#kórház #orvos #Rehabilitációs szakorvos
jan. 13. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bármely súlyos, elhúzódó betegségből való "kijövést" segítik, mozgás-,-gyógyszeres stb. terápiával. Pl. valaki stroke miatt félold. lebénul, rehabon xy időt tölt, tornáztatják (gyógytornász végzi), gyógyszereket kap, figyelik az állapotát stb hosszú ideig. Önellátásra képtelenek stb..Balesetek után is a hosszú felépülések ha újra kell tanulni járni, beszélni stb.. Órákig lehetne sorolni . A rehabot hívják általában "elfekvőnek" . Nem népszerű annyira az orvostanhallgatók körében, hogy diplomázás után ennek szakosodjanak. Én orvosisként más szakterületet szemeltem ki magamnak ami szintén nem népszerű annyira, de nagyra becsülöm azokat a rehabos kollégákat, akik lelkiismeretesen és tisztességesen dolgoznak. Magánban, vagy akár szakrendelésen is a fentiek, csak ott jobb állapotú járóbetegek vannak (+utógondozás) vagy a pácienst otthon a rokona ápolja és ahhoz kell segítség . Az "életmód" attól függ, hol kezdessz el dolgozni, az osztályokon szakterülettől függetlenül hosszú műszakok vannak. Hely van, az biztos, nem tolonganak érte.
jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
jan. 14. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!