Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valamilyen szerv átültetésr...

Ha valamilyen szerv átültetésre lenne szükségem és nem tagadnám meg, dönthetnék úgy hogy csak bizonyos személyektől nem fogadom el a szervet?

Figyelt kérdés

Szerencsére nincs rá szükségem, csak felvetődött bennem ez a kérdés.


Azt tudom hogy az orvosi titoktartás miatt nem mondják meg hogy kitől kapnám/kaptam a szervet. De vajon ha adnék az orvosnak egy listát hogy ezektől az emberektől nem fogadok el szervet, mert inkább meghalok. Akkor azt vajon betartanák?


Filmekben szoktam látni hogy gyakran közeli családtagok, rokonok vagy barátok adják az adott szerveket a betegnek. De én ezt nem tudnám elfogadni ha szervre lenne szükségem. Nem tudnék úgy élni hogy a szüleimtől, vagy testvéremtől, valamelyik barátomtól elvették egy szervét csak azért hogy én tovább élhessek.



jan. 14. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell különíteni a célzott élődonoros esetet (pl. amikor élő családtag felajánl egy páros szervből), vagy amikor nem élő a donor (pl. balesetes). Egészen más az eljárás rend. Serintem te kevered kicsit a kttőt.
jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én élő donorra gondoltam. Nem olyanra akitől a halála után veszik el a szervet.
jan. 14. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán kitudódhat családon belül hogy kitől kaptad. És a törvény nem tér ki rá hogy csak azért mert a pereputtyból nem szeretsz valakit akkor ő nem adhat szervet ha felajánlja.
jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ahogy 1-es írja, ha pl. irányított átültetés van, akkor tudhatod ki az és természetesen azt el lehet utasítani, de azt is csak addig, amíg beszámítható vagy. Olyat viszont nem lehet, hogy te meghatározod kiktől nem akarsz kapni, azt nem tartják be hiába írsz akármit is ha sor kerülne rá, hiszen az orvosaid sem fogják tudni kié volt, lehet nem is azonos országból való illető szerve lenne.
jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!