Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férjemnek még mindig nem...

Férjemnek még mindig nem érvényes a TAJ száma, pedig már december közepén elutaltam a tartozást. Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Eleve nem is küldtek értesítést a tartozásról, csak akkor tudtam meg, amikor gyógyszert akartam felíratni neki. Egyből intézkedtem, persze nem értem el ebben illetékest, végül az ügyfélkapun tudtam megnézni mennyi a pontos tartozás, és hogy hova kell utalni. Egyéb forrásokból úgy értesültem, hogy utána automatikusan vissza kapja a számát, de ez a mai napig nem történt meg. Tudtok esetleg telefonszámot, ahol érdeklődhetnék első körben?

jan. 15. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
NAV
jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A malmok lassan őrölnek. Miután bejelentenek egy munkáltatóhoz a NAV kb másfél - két hónap elteltével szokott értesíteni arról, hogy már nem kell fizetnem a járulékot magam után.
jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mennyi volt a tartozás? Nem mindegy, mert ha barna lámpát kapott minimum 6 havi tartozás miatt, akkor úgy tudom az újraaktiválást külön kérvényezni kell.
jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem kellett várni 1,5-2 hónapot, hogy értesítsenek, nem kell magam után fizetni, mert bejelentettek,- vagy éppen azért, hogy magam után kell fizetni a továbbiakban…

A Navnak van egy központi száma, ott megtudod kérdezni, de kell hozzá telefonos azonosító, ami nem tudom neked van e. Ha nincs, akkor be kell menni személyesen.

jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ypszilon1980 Igen, barna lámpás. Nekem a kormányablakot javasolták, de lehet a NAV-hoz kéne inkább bemennem? Vajon szükség van hozzá az ő okmányaira? Mert nem tud velem jönni, viszont ma szüksége van rá. Ma még telefonálgatok ez ügyben mielőtt elindulok, mert nem akarok egész nap a sóhivatalokban ülni feleslegesen.
jan. 16. 07:25
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
NAV-hoz kell bemenni, nem tudom kormányablakban tudnak-e segíteni,de szerintem ehhez kell külön kérvény is. Vagy e-ügyintézéssel nem tudom lehet-e, de ez nem 1-2 napos lesz szerintem. Azt nem tudom, hogy férjed helyett intézkedhetsz-e, meg kell kérdezni, pl. meghatalmazással lehet-e. Okmányok szerintem kellenek.
jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!