Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Endokrinológushoz milyen...

Endokrinológushoz milyen eredményeket vigyek?

Figyelt kérdés

Jártam már egy orvosnál, de szeretném, ha másik orvos is megnézne.

Most fogok menni egy új orvoshoz. Az előző azt mondta, hogy kezdetleges IR. 3 havi Merckformint, myo inozitolt javasolt + 160 g szénhidrát diéta.


A gyógyszer elfogyott, myo inozitolt szedem most is, de sajnos meg kell mondjam az őszintét, hogy a 160 grammos diéta nem mindig megy nekem. Az állandó számolástól megőrülök, illetve van mikor eszek valami csokit, kekszet, kávét mert annyira megkívánom. Anyagilag nem állok annyira jól hogy mindig mindenből a cukormentest vegyem, mindig legyen csirkemell, de próbálom mindig figyelni az akciókat és teljeskiörlésű dolgokat venni+ cukor nélkül étkezni.


Sajnos nagyon félős vagyok, és csak magán orvosokhoz megyek évente 1x (addig gyűjtök, mert engem kilehet kergetni a világból a bunkó állami orvosi stílussal)


Cukrom mindig is 5,7 / 5,8 volt tehát éppen-éppen jó , hozzátartozik az is, hogy rettegek a vérvételtől, tehát amiatt is valószínűleg mehet feljebb, de sajnos sok szénhidrátot is fogyasztottam mindig is, már az endokrinológus óta próbálok rá figyelni. Illetve a cukorterheléses 3x-i eredményem sem lett jó,mert nagyon "beesett" az egyik érték, így fogalmazott az orvos.


Az utolsó (1éves) nőgyógyászati vizsgálatomon volt látható PCOS, ami úgytudom összefügg az IR-rel.


Tehát a kérdésem, hogy az előző endokrinológus adott beutalót laborba azzal a friss eredménnyel, ha megyek az elég, vagy menjek el nőgyógyászhoz is és azt az eredményt is vigyem az endokrinológushoz?


jan. 17. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el nődokihoz is! Mellesleg, a magánban is az az orvos rendel, aki államiban is., ez a legtöbb esetben így van.
jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bárcsak így lenne.

Nyilván akkor hülye lennék fizetni...

Volt már részem államiban több férfinál, és baromi lekezelőek.

Ez a munkájuk tudom, de nem elég hogy ott fekszem meztelen, széttett lábakkal ami nekem am is tök megalázó... még bunkó is. Magánban akihez egy ideje járok egy női orvos és persze így is félek előtte, de egyébként rendes és sokkal jobban érzem magam nála, ha lehet ilyen mondani.


Az endokrinológusnak van állami rendelése, de sajnos mivel másik városban van oda nem mehetek államiba. Az én városomban aki van hozzá is volt már szerencsém, de katasztrófa. Nem mennék magánba, ha nem tapasztaltam volna azt, amit tapasztaltam sajnos.

jan. 17. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden eredményt, kivizsgálást várj meg és azzal menj az endokrinológushoz.
jan. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De mit értesz minden eredmény alatt?

-nőgyógyászhoz megyek

-meg labor eredmény


ezen kívül kell valamit vinni?

jan. 18. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz ezeknek a vizsgálatoknak az eredményeit, vagy ha van előzőleg valami betegségedről papír, ha van korábbi hormonvizsgálati labor, ilyesmik. Vagy pl. ha van pajzsmirigy betegség, akkor jó ha van egy ultrahang is.
jan. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!